20 yıl önce 4 kişi ile kuruldu, bugün Dünya’nın 200 ülkesinde faaliyet gösteriyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2003 senesinde 4 kişi çeşidinden gümrük müşavirliği şirketi adına kurulan firma, 11 yıl önce lojistik, üç yıl önce de arsıulusal çabuk kurye şirketi kurarak görev çeşitliliğini artırdı. Yaklaşık 500 yabanlık düzentileme kadrosu ile Türkiye’nin evvel 5 geri görev firmasından bir tanesi olmayı ve adını dünyanın bildik geri görev firmaları arasına yazdırmayı amaçlayan firma, 200 değişik ülkede faaliyet gösteriyor.

Türkiye’nin çabuk büyüyen geri görev firmaları ortada toprak düzlük ve metaverse dalında geri görev dalının öncüsü olmayı hedefleyen marka, zat yazılımı Asset Optimus ile nice ehemmiyetli projeye imza atıyor. Hem yurtiçinde, aynı zamanda yurtdışında yatırımlarına bitmeme fail firma, nice ülkede acemi ofisler açmaya bitmeme ediyor. 2023 senesinde antrepo ve intermodal yatırımı da yapmayı planlayan firma, şu an kısaca 500 mensubu ile Türkiye’nin nice noktasında çalışmalarını sürdürüyor. 20 yıl önce 4 kişi çeşidinden kurulan ve bugün Türkiye’nin ehemmiyetli geri görev şirketlerinden bir tanesi olma amacında ilerleyici Asset Global Logistic Integration’ın CEO’su Avşar Dada, evvel adına gümrük danışmanlığı hizmeti hasretmek üzere 2003 senesinde İstanbul’da 4 kişiyle kurulduğunu belirterek, “Yıllar zarfında bağlantı ofisleri ve semt müdürlükleri ile büyüyerek rastgele güzeşte yıl yurtiçi ağını az buçuk henüz genişletti. 2011 senesinde Asset’in zat içerisinde geliştirdiği, aut tecim işlemlerini henüz emeksiz bir vaziyete getiren Asset Optimus adlı birlikte yazılım projesi yaşama geçirildi. Bu yazılımla hem müşterilerimizin gümrük müşavirliği maliyetlerinde yüzdelik 70 oranlarında artırım sağlandı, aynı zamanda iş ve çözümleme süreçlerimiz ehemmiyetli seviyede hızlandı. Bu açıdan Asset Optimus ile sektörde ayırt oluşturduk” dedi.

“200’ü çok ülkede kapıdan kapıya nakil hizmeti gerçekleştiriyoruz”

Dada, “Lojistik sahasına 2013 senesinde hamle attık. 2017 senesinde IATA belgemizi aldık. Asset Lojistik, rastgele güzeşte gün esneyen görev ağıyla havayolu, denizyolu, karayolu taşımacılığında görev veren birlikte bina biçimine geldi. Son adına 2020 yılında, Asset Worldwide Express markası ile, arsıulusal çabuk kurye hizmeti vermeye başladık. Asset Worldwide Express ile, dünyanın 200’ü çok ülkesine kapıdan kapıya nakil hizmeti gerçekleştiriyoruz. Bugün Asset Global Logistic Integration olarak, 500 insana benzeyen ekibimizle, taşımacılıktan gümrükleme ve depolamaya, sigortadan uygulayım bilimi ve danışmanlığa derece lojistiğin rastgele dalında serbest birlikte yelpazede toptan transport gereksinimlerine bütünleşmiş analizör sunuyoruz. Asset Worldwide Express adına Ocak 2020’de 967 uğurlama ile başladık. Şu anda maaş 110 bin gönderiye ulaştık. 2020 senesinde yaşama geçirdiğimiz arsıulusal çabuk kurye hizmeti veren firmamız ile yüzdelik 112 büyüyerek piyasaya mühür vurduk. Cirolarımızı güzeşte yıla göre; Asset Worldwide Express ile yüzdelik 112, Asset Hava Kargo’da yüzdelik 65, Asset Deniz Taşımacılığı’nda yüzdelik 35, Asset Kara Taşımacılığı’nda yüzdelik 44 artırdık. Gümrük ile ise yüzdelik 60 nema kaydettik” diyerek konuştu.

“Gümrük Müşavirliği dair Türkiye’nin evvel 5 şirketi arasındayız”

Firmanın, yüzdelik 100 Türk sermayeli birlikte düzenleme bulunduğunu hatırlatan Avşar Dada, “2023 senesinde 20 yılımızı doldurmuş olacağız. Kurulduğu günden bugüne geldiğimizde 4 yabanlık birlikte şirketten, 500 insana benzeyen toptan birlikte bina ile karşılaşıyoruz. Gümrük müşavirliği bölümüne baktığımızda, Türkiye’de topu topu gümrüklerde meydana getirilen bildirge rakamları ve prosedür hacminde Gümrük Müşavirliği dair Türkiye’nin evvel 5 şirketi arasındayız. Burada bizim düşüncesince alım çalım donör bulunan obje evvel 5’deki en canlı şirket olmamız. Lojistik tarafında ise, sektörde 10. yılımızı doldurduk. Türkiye’nin geri görev ve transport sektöründeki canlı firmalardan biriyiz. Ancak evvel kuruluşumuzdan itibaren düzgün ve güvenli adımlarla büyüyoruz. Türk Hava Yolları çeşidinden “2019’da En Çok Hat Geliştiren Acente” ve “2020’de Pazar Payını En İstikrarlı Şekilde Arttıran Acente” ödüllerini aldık. Lojistik sektöründe, arsıulusal sıralamada ve Türkiye geneli listesinde kendimize evvel 20’lerde toprak bulduk. Uluslararası çabuk kurye dalında ise vatanımızda toptan şirketlerden sonradan Asset Wolrdwide Express ile 3. sıradayız” biçiminde konuştu.

“Türk markası olarak, toptan arenada da toprak kabul etmek istiyoruz”

2024 yılı başlangıcında Amerika’da zat dizi eylem merkezlerinde görev vermeyi planladıklarını da aktaran Dada, “Bu nedenle ego büküm ettiğimiz yolu muvaffakiyet adına değerlendiriyorum. Asset Global Logistic Integration olarak; karayolu, denizyolu ve havayolu taşımacılığı, Asset Worldwide Express ile arsıulusal çabuk kurye, intermodal taşımacılık, butik/proje ve fuar/etkinlik taşımacılığı kabil serbest birlikte görev yelpazesine sahibiz. Lojistik sektöründe A’dan Z’ye topu topu toptan transport gereksinimlerine bütünleşmiş analizör sunuyoruz. Devam fail yatırımlarımızla rastgele güzeşte gün yurtiçi ve yurtdışı ağımızı genişletiyoruz. Bir Türk markası olarak, toptan arenada da toprak kabul etmek istiyoruz. Bu yönde yurtdışı yatırımlarımız ıpıssız el altında bitmeme ediyor. Almanya Köln ve İtalya Milano’da yapmış olduğumuz antrepo yatırımları ile görev ağımızı yurtdışı arenaya taşımış olduk. Her kıtada zat dizi eylem merkezlerimiz ile görev vermeyi hedefliyoruz ve 2024 yılı başlangıcında Amerika’da zat dizi eylem merkezimiz ile görev vermeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: IHA

20 yıl önce 4 kişi ile kuruldu, bugün Dünya’nın 200 ülkesinde faaliyet gösteriyor