Ankara’da uyuşturucu operasyonu: 2 gözaltı

Ankara’da uyuşturucu operasyonu: 2 gözaltı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara’da Yenimahalle İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin düzenlemiş bulunduğu operasyonda şüphelilerin üst, taşıt ve ofislerde meydana getirilen kontrol kararında baş döndürücü sayıda uyuşturucu özellik ele geçirilirken, M.K.Ç. ve İ.Ç. gözaltına alındı.

 

Edinilen bilgiye göre, Yenimahalle İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, Yenimahalle sahasında uyuşturucu özellik kullanması ve ticaretini önlemeye müteveccih dikkatli emek harcamaları kararı baş döndürücü sayıda uyuşturucu özellik ele geçirildi. Şüpheliler M.K.Ç. ve İ.Ç.’nin dü değişik adreste sahibi oldukları birisi kafe bulunan dü iş durumunda uyuşturucu özellik satarak gençleri zehirlediği istihbaratına vasıl ekipler, sayaç 13.30’da belirlenen adreslerde senkronik dominant düzenledi.

 

Yapılan dominant kararında şüpheliler M.K.Ç. ve İ.Ç. yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin yukarı ve iş noktayı adreslerinde meydana getirilen aramalarda; birlikte kilo esrar, birlikte sayı alıngan terazi, birlikte sayı ruhsatsız silah ve bu tabancaya ilgili yersiz şarjör, 27 sayı 9 milim çapında fişek ele geçirildi ve bahis konusu kafenin mühürlendi.

 

M.K.Ç.’nin ikameti uğrunda mevcut yeşil mülevven Opel Astra bellik taşıt içinde ise gebe oranda uyuşturucu özellik olduğuna müteallik duyum meydan ekipler, taşıt içinde icra ettikleri kontrol kararında portbagaj bölümüne pinhan 2 bin 200 gr. tütün ele geçirdi. 4 paket biçiminde ele geçirilen uyuşturucunun, M.K.Ç. adlı şahıstan ele geçirilen özellik ile ayrımsız biçimde paketli ve ayrımsız özelliklere cemaat bulunduğu öğrenildi.

 

Kaynak: IHA

Ankara’da uyuşturucu operasyonu: 2 gözaltı