BALIKÇIOĞLU ÖĞRENCİ YURDU YANGINI UNUTULMADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Balıkçıoğlu Öğrenci yurdunda 15 Şubat 1975 yılında meydana gelen büyük yangın sonrası hayatını kaybeden öğrenciler unutulmadı. Ödemiş Zungurlu Mezarlığı’nda hayatını kaybeden 11 öğrencinin ölümlerinin 49’ncu yılında dualar okundu, mezarlarının başına karanfiller konuldu ve anma töreni gerçekleştirildi. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Seçkin Dabak , hayatını kaybeden öğrencilerin yakınları, arkadaşları ve öğretmenleri törene katıldı.
Tarih 15 Şubat 1975. Gece saat 01.15 sularında 183 ortaokul ve lise öğrencisinin barındığı Balıkçıoğlu Öğrenci Yurdu’nda büyük bir yangın meydana geldi. Alevler kısa sürede yurt binasını sararken 11 öğrenci yanarak hayatını kaybetti, 15 öğrenci ise yaralandı. 49 yıl önce meydana gelen yangının ise çıkış sebebi belirlenemedi. Balıkçıoğlu Öğrenci yurdunda meydana gelen büyük yangın ve hayatını kaybeden öğrenciler ise unutulmadı.
Yangında hayatını kaybeden öğrenciler; İbrahim Ütük, Ömer Çelebi, Osman Şenocak, Hasan Kaya, Remzi Yağcı, Nedim Pınar, Musa Dilek, Muzaffer Koç ve Muzaffer Ulutan, Hasan Kırktaş ve Mehmet Sait Alpaslan.
Seçkin Dabak o dönem yaşananları şu ifadelerle anlattı:
“73-74 mezunuyum, liseyi bitirdik. Ulaşım olarak o zaman sadece demiryolu vardı, bütün öğrenciler o dönem o yollarla memleketlerine gidiyorlardı. Osman Şenocak’ın ablası Gar’da bilet satıyordu. Ankara’ya kadar birlikte gidiyorduk. Giderken bana dedi ki “sayın Mehmet Balıkçıoğlu beni çağırdı Seçkin abin mezun oldu gelecek sene yurt başkanı sensin dedi bana görev verdi, çok mutluyum”. O Ankara’da indi, biz devam ettik yolumuza. Ben eğitim enstitüsünde okurken haberlere bakıyordum “ Ödemiş’te yangın 11 öğrenci öldü”. Şehit cenazeleri buraya defnedildi. En son fotoğrafını gördüğümde gazete manşetinde, pencerede asılı kalmıştı. Beni birazcık teselli eden yanarak değil dumandan boğularak ölmesi. Sık sık geliyoruz, ziyaret ediyoruz. Onları yalnız bırakmamaya çalışıyoruz. Esas mesele bu, aile bu işte. Ödemiş sahip çıktı bu çocuklara. Ödemiş halkına çok teşekkür ediyorum. Hepsini tek tek tanırım, çok iyi bilirim, benden bir iki devre önceki çocuklardı. Allah rahmet eylesin, başımız sağ olsun.”
Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş şu ifadeleri kullandı:
“Öncelikle, rahmetle, minnetle ve sevgiyle anıyoruz. Seçkin abi çok güzel anlattı, o öğrencilerin abisiydi. Bizim de okul arkadaşlığımız, kardeşliğimiz vardı. Cuma akşamıydı, ben sabahına duydum, Kiraz’dan geldim. Önce kendi sınıfımda olan arkadaşları aradım, telefon yoktu bir şey yoktu. Başlarına bir şey geldi mi diye. Hep beraber sarılıp ağlamıştık.
Osman kardeşimiz uyanıyor, başkan olmanın göreviyle sanıyorum, arkadaşlarını 12 kişiyi yarı uyur vaziyetteyken pencereden atarak kurtarıyor. Giriyor çıkıyor canı pahasına arkadaşlarını kurtarıyor. O günkü olay Türkiye’de yılın acısı oldu. Bütün Türkiye buradaydı. Türkiye ağladı, dünya ağladı. Ağıtlar yakıldı, herkes kendi ülkesinde.
O gün çok güzel bir heyet Milli Eğitim Müdürlüğü, Kaymakam bir araya geliyorlar. Evlatlarımız burada şehit oldular, onların acısını hep birlikte yaşıyoruz, bunları ayırmayalım diye, yan yana, koyun koyuna defin etmeyi düşünmüşler, aileler de rıza göstermiş. Çok duygulu bir an, saatler içinde karar veriliyor.
Önce lisenin önünde tören yapıldı sonra meslek lisesinin önünde tören yapıldı. Ulus Meydanı’nın dan Mezarbaşı’nın oradan yürüyerek omuzlarda bayraklara sarılı olarak taşıdık. O duygularla kardeşlerimizi, arkadaşlarımızı rahmetle anıyoruz. Anılarını yaşatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Tekrar başımız sağ olsun.”

BALIKÇIOĞLU ÖĞRENCİ YURDU YANGINI UNUTULMADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

28 Yorum

 1. Hello,

  I’m Abi, an English SEO copywriter and content writer. I excel in crafting blogs, articles, e-commerce product descriptions, SEO content, website content, business service descriptions, newsletter content, brochures, proofreading, social media captions, LinkedIn content, and SOPs.

  My rate is USD 40 for every 1000 words of content. If you don’t have time to plan out your content, we can help you with that.

  Feel free to email me at [email protected] with any current requirements.

  Thanks,

  Abi

 2. lipitor over the counter atorvastatin 20mg brand generic lipitor 40mg

 3. proscar 1mg brand proscar 5mg brand buy fluconazole generic

 4. buy baycip – baycip where to buy buy augmentin 625mg online

 5. buy cipro 1000mg generic – bactrim 960mg over the counter buy augmentin for sale

 6. Hi,

  My name is Rahul. I am a Data Entry Virtual Assistant. I will follow your step-by-step process and get things done for you at just $10 per hour.

  I can do Online Data Entry, Medical Bill Data Entry, Copy Paste Work, Document Data Entry, Physical to Digital Document Conversion, WooCommerce/Magento/Shopify Product Data Entry, Amazon/Ebay/Etsy/Walmart/Target Product Data Entry, Facebook Shop/Google Merchant Store Product Data Entry, Application Forms Data Entry, Software Data Entry, Invoice/Billing Data Entry Processing, Insurance Claim Processing, Order Entry, Purchase Entry, Captcha Filling, 1 by 1 Manual Entry, Step-by-Step Process Entry, E-Commerce Product Data Entry, Market Research Forms Processing, Credit Cards Form Processing, Survey Forms Processing, Mortgage Forms Processing, Data Collection, Sales Leads, List Collection using your Strategy and Criteria, List Creation, Typing Work, Data capturing from websites, Wordpress/Shopify Data Entry, Web scrapping and putting data into excel sheet, Proper formatting of excel entries, Resolve different formats of excel entries into 1 format, Process repetition, Google spreadsheet,
  Property data research, Linkedin Data Collection, Business Card Data Entry, Finding leads online.

  If you have any requirements, please send me an email on [email protected]

 7. order metronidazole 400mg without prescription – terramycin price azithromycin 500mg sale

 8. ciplox 500 mg tablet – doryx cheap erythromycin 250mg oral

 9. valacyclovir drug – buy cheap zovirax buy zovirax 800mg generic

 10. ivermectin 12 mg – amoxiclav price buy sumycin 250mg pills

 11. flagyl cost – buy azithromycin 500mg for sale azithromycin 250mg pill

 12. ampicillin oral buy generic doxycycline for sale order amoxicillin generic

 13. buy furosemide 100mg online cheap – candesartan online buy captopril 25mg uk

 14. buy metformin online – order metformin sale lincomycin 500 mg for sale

 15. 29 Mart 2024, 20:34

  La mejor aplicación de control parental para proteger a sus hijos – monitoriza en secreto GPS, SMS, llamadas, WhatsApp, Facebook, ubicación. Puede monitorear de forma remota las actividades del teléfono móvil después de descargar e instalar apk en el teléfono de destino.

 16. cost seroquel 100mg – how to get fluvoxamine without a prescription eskalith cost

 17. 31 Mart 2024, 15:07

  Los teléfonos móviles Samsung siempre han sido una de las marcas más populares en el mercado con una variedad de funciones, siendo la grabación de voz una de ellas.

 18. Hi, This is Rana. I’m reaching out to offer my expertise in social media management, including strategic calendar planning, captivating post creation as per your business, e-commerce product promotion, SEO-friendly social media captions, and design services such as brochures, posters, and flyers tailored to enhance your brand’s social media presence and engage your audience effectively.

  My rate is USD 20 per hour. I can provide you a fixed quote as per your requirements.

  Drop me an email at [email protected] to discuss it further.

 19. order anafranil online cheap – order doxepin pills sinequan 25mg cheap

 20. atarax 10mg over the counter – escitalopram 10mg sale amitriptyline 25mg usa

 21. Hi there,

  This is Neil, and I’m here to boost your brand’s visibility and credibility by sharing your articles on other high-quality websites. This will establish your authority and enhance SEO.
  Your articles need to be at least 600 words, or I can write one for you at an extra cost.

  Ready to elevate your brand? Reply at [email protected] to begin.

 22. cheap augmentin 375mg – buy augmentin 375mg for sale ciprofloxacin without prescription

 23. cleocin 150mg oral – order chloromycetin pill chloromycetin pills

 24. azithromycin 250mg price – buy ciprofloxacin 500 mg generic ciplox 500mg oral

 25. ivermectin 3 mg for people – cefaclor for sale online generic cefaclor 500mg

 26. clarinex 5mg pill – beclamethasone over the counter purchase albuterol for sale

 27. depo-medrol brand name – medrol price order generic astelin 10ml

 28. micronase cost – micronase 2.5mg ca forxiga pills