Başkan Ceritoğlu Sengel: Ahilik kültürü Selçuk’ta yaşıyor

Selçuk’ta 36. Ahilik Haftası nedeniyle Selçuk Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile Selçuk Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından bir kutlama programı düzenlendi. Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ahilik kültürünün Selçuk’ta yaşadığını belirtti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan 36. Ahilik Haftası kutlama programında Selçuk Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Okan Kamak Ahilik Haftası’na dair bir konuşma yaptı. Ahiliğin esnaf birliğinin ötesinde bir kavram olduğunu belirten Kamak Selçuk esnafına bereketli ve bol kazançlar diledi.
Selçuk Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Nevin Sayın, Ahiliğin ekonomik açıdan olduğu kadar toplumsal açıdan da önemli bir örgütlenme olduğunu belirterek, “Ahilik sanatın, ticaretin ve mesleğin, güzel ahlakın doğrulukla yoğrulduğu, kökleri çok eskilere dayanan bir geleneğimizdir diyerek modern dünyada yer edinen tüketici hakları, kalite gibi kavramlar ve bu kavramların denetimini sağlayan kurumların temelinin ahilik teşkilatı aracılığıyla ticaret hayatına yerleştiğini belirtti.

iha

Başkan Ceritoğlu Sengel: Ahilik kültürü Selçuk’ta yaşıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.