BİZE VERİRLER TALKINI KENDİLERİ YUTAR SALKIMI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Recep Tayyip Erdoğan en düşük emekli maaşını 10 bin TL olarak açıkladı ve 2024’ü emeklilerin yılı olarak ilan etti. Ancak emekli vatandaşların bu gelen ek zamla birlikte tepkileri devam ediyor. Kirada yaşayan, 60 yaşın üzerinde olmasına rağmen çalışmak zorunda kalan emekliler bu yapılan zamların yeterli olduğunu düşünmüyorlar ve bu durumdan oldukça şikayetçiler. Bir emekli vatandaş sıkıntılarını şöyle dile getirdi:
“Maşallah, bu zam için katkıda bulunan herkese, vekillerimize aferin diyorum. Tebrik ediyorum.
Önce meclis lokantası, emeklilerin yiyebileceği seviyeye gelsin, bir düşünsünler bakalım kendileri geçinebiliyor mu? Halka gelince, emekliye gelince üvey evlat ama kendilerine gelince malum ” bize verir talkını kendileri yutar salkımı” maalesef böyle.
Geçtiğimiz Temmuz ayında emeklilere verilen maaş zammı malum 7.500’dü zaten hiç zam almadık. Yılbaşı geldi, sağ olsun büyük Cumhurbaşkanımız, sanki hiç hesaplanmamış gibi sadaka verir gibi ek zam yaptılar. Hesabını yapamamışlar demek ki.
Maaşı beğenen, bu maaşla geçiniyorum diyenler, siyasi olarak birileri tartışırken karşısındaki kişilerin siyasi taraftarları oldukları için onları eleştirmemek maksadıyla öyle söylediklerini düşünüyorum. Yoksa kimse geçinemez bu parayla.
Bu TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) market neredeyse tarif etsinler, o marketten alışveriş yapalım da belki maaşımız yetebilir. Maşallah uçuyoruz, Sayın Reisimiz uçuracağım demişti, uçuyoruz. Bozdağ’ın tepesine çıktık, aşağı doğru uçuyoruz.”

Sabriye Bedel

BİZE VERİRLER TALKINI KENDİLERİ YUTAR SALKIMI

Yorumlar kapalı.