DEÜ, Birleşmiş Milletler gibi

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde (DEÜ), 2 Ekim’de başlayacak akademik yılda, 106 ülkeden 6 bin 204 yabancı öğrenci öğrenim görecek. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Her yıl binlerce öğrenci dünyanın dört bir yanından üniversitemize gelerek eğitim almayı tercih ediyor. Ülkemizin uluslararası gönül elçileri olan yabancı öğrencilerimiz, hem ülkemizin eğitim sistemini tanıyor; hem de kendi ülkelerinde bizleri en iyi şekilde temsil ediyorlar” dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin köklü eğitim kurumlarından birisi olan Dokuz Eylül Araştırma Üniversitesi, bu yılki yeni kayıtların ardından adeta ‘Birleşmiş Milletler’e döndü. DEÜ’de 2023-2024 Akademik yılı itibarıyla 106 ülkeden 6204 yabancı uyruklu öğrenci öğrenim görecek. DEÜ, geniş kampüs olanakları, akademik yeterlilik, barınma ve sosyal anlamdaki altyapı gücüyle birçok üniversite arasında ön plana çıkarken; uluslararası sıralamalardaki başarısı ve global projeleri de yabancı öğrencilerin ilgisini artırıyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Yeni mensuplarımızın dinamizmi ve gayreti ile kurumsal hedeflerimize emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Bu yıl tercihlerde de üst sırada yer alan Üniversitemizi, uluslararasılaşma hedefiyle bir adım daha ileri taşıma gayretindeyiz. Üniversitemiz bu yıl yabancı öğrencilerden büyük ilgi gördü. Bu durum akademik açıdan tanınır olmamızın, dünyanın önde gelen kuruluşları tarafından akredite edilmemizin, yurt dışındaki tanıtım faaliyetlerimizin ve akademik yeterliliğimizin önemli bir sonucudur. Uluslararası faaliyetlerimizin genişlemesiyle daha çok başarılı yabancı öğrenci ve akademisyeni üniversitemize kazandıracağız” dedi.

iha

DEÜ, Birleşmiş Milletler gibi

Yorumlar kapalı.