GGC’nin ödül töreninde İhlas Medya’ya 7 ödül

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nin (GGC) bu yıl 37’ncisini düzenlediği "Yılın Başarılı Gazetecileri Ödülleri" sahiplerine verildi. İhlas Medya 7 ödül aldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

GGC Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Ceylan, cemiyetin bahçesinde düzenlenen törende, ödüle layık görülen gazetecileri kutladı.

 

Diyarbakır’ın en önemli basın merkezlerinden biri olduğunu söyleyen Ceylan, “Diyarbakır, içinde bulunduğu coğrafya ve jeopolitik konumuyla birlikte Orta Doğu’daki en önemli basın merkezlerinden biri konumundadır. Türkiye’de İstanbul ve Ankara’dan sonra en çok gazeteci barındıran il özelliğine sahip. Diyarbakır’daki güçlü medya yapısı, buradaki güncel gelişmelerin duyurulmasının yanı sıra Mezopotamya’nın altın üçgeninde yer alan kadim kentimizin ulusal ve uluslararası kamuoyunun da tanıtılmasına olanak sağlamaktadır” dedi.

 

Seçici kurulu Hüseyin Yılmaz, Coşkun Aral, Mehmet Akif Ersoy, Cem Öğretir, Hülya Hökenek, Fuat Kozluklu, Ömer Berberoğlu, Esra Şimşek, Halil Demir, Barış Avşar, Ömer Kılıç, Nevzat Çiçek, Ramazan Yavuz, Ümit Bektaş, Doç. Dr. Zuhal Akmeşe Demir, Yılmaz Akıncı, Resul Serdar Ataş, Ferit Aslan, Zülfikar Ali Aydın, Esat Aydın, Altan Sancar, Hakan Hocaoğlu, Mehmet Pişkin, Yunus Yalçın, Mehmet Tayfur Birgül, Salih Bilici ve Mehmet Kılıçoğlu’ndan oluşan yarışmanın kazananlarına ödülleri takdim edildi.

 

Yarışmada, farklı kategorilerde dereceye giren gazetecilere de ödülleri verildi.

İHA Diyarbakır Bölge Müdürlüğü muhabirlerinden Rıdvan Kılıç’a Sağlık Haberleri Dalında ’17 yılda 427 endoskopi yapılan hastaya tanı konulamıyor’ haberiyle birincilik ödülünü Organize Sanayi Başkanı Mustafa Fidan verdi.

 

İHA Elazığ Bölge Müdürlüğü muhabirlerinden Rıdvan Yeşilırmak’a Türkçe Yazılı Basın (gazete-dergi) Kategorisi Haber Dalında ’Depremde ölenlerin mezarlığında yürek yakan manzaralar’ haberiyle birincilik ödülünü Dicle Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölüm Başkanı Zuhal Akmeşe Demir verdi. Yakup Sağlam ile Mücahit Kantarcıoğlu’na Eğitim Haberleri Dalında ’Kızlar başardı; eğitimle kaderleri değişecek’ haberiyle birincilik ödülünü Trabzon Arsin Belediye Başkanı Muhammet Sait Gürsoy verdi. Dron Çalışması Dalında Kamil Can Kılıç’a ‘Kömürhan Köprüsü’ birincilik ödülü AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın ve Sağlık Haberi Dalında İHA Bingöl muhabiri Muhammed Ali Çiftçi’ye ’Korucuyu evlat iken koruyucu anne oldu’ haberiyle mansiyon ödülünü Emel Uslu Atik Eğitim ve Araştırma Vakfı (EUAVAKFI) Başkanı Emel Uslu Atik verdi.

GGC’nin özel ödüllerinden biri TGRT Haber ana haber sunucusu Tuna Öztunç’a layık görüldü

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’ne sonsuz teşekkür ettiğini ifade eden TGRT Haber ana haber sunucusu Tuna Öztunç, “Buraya 1994 yılında geldim. 19 yaşında gazeteci olarak başladım. Bu cemiyet ile şu mekan ile tanışmam 29 yıllık geçmişi barındırıyor. Çok kıymetli gazeteciler vardı, hala da var. Hepsini burada saygı ile sevgi ile selamlıyorum. Çok değerli, kıymetli gazeteciler buradan yetişti. Sahada çok iyi haber çıkartan muhabirler var. Hepsini selamlıyorum. Aynı zamanda bir Diyarbakırlı olarak selamlıyorum. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Teşekkür ederim” dedi.

 

“17 yılda 427 kez endoskopi yapıp sağlık peşinde koşan ağabeyimizin hayat hikayesini ele aldık” diyen İHA muhabiri Rıdvan Kılıç ise, “Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti ve jüri üyelerimiz bizleri bu ödüllere layık gördüler, herkese bu güzel gece için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

GGC’nin ödül töreninde İhlas Medya’ya 7 ödül

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.