İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YANGINLARA KARŞI EKİPMAN GÜCÜNÜ ARTIRIYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KÜÇÜKMENDES İLÇELERİNE 18 ADET DAHA İLK MÜDAHALE TANKERİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir’in kırsal mahallelerini yatırımlarını aralıksız sürdürüyor.

Geçtiğimiz yıllarda orman yangınlarıyla mücadele kapsamında köyden mahalleye dönen kırsal yerleşim merkezlerinde yangın tankeri dağıtan İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni tankerler dağıtmaya devam ediyor.

Yaz sezonu öncesi hazırlıklarını bir kez daha başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, daha önceden tespit edilen ihtiyaç olan mahallelerde tam donanımlı traktör arkasına takılan yangın söndürme tankerlerini muhtarlara teslim etti.

Küçükmenderes havzasında geçen yıllarda dağıtılan tankerlere ilave olarak 18 adet daha tam donanımlı tankerler dağıtıldı.

Ödemiş’te Işık, Uzundere, Kurucuova mahallelerine verilirken, Kiraz’da Tumbullar, Umurlu, Karabulu, Örencik, Ovacık ve Karaman Mahallelerine teslim edildi.

Beydağ ilçesine Kurudere, Yağcılar ve Eğridere Mahallelerine tankerler teslim edilirken, Tire’de ise Küçükburun, Küçükkömürcü, Topalak, Yemişler, Alaçalı, Saruhanlı ve Kaplan Mahallelerine yangın söndürme tankerleri teslim edildi.

İlçe merkezlerine uzak yerleşim alanlarında herhangi bir yangın veya yaz aylarında yaşanan orman yangınlarına ilk müdahalede kullanılacak olan tankerler bahar aylarıyla birlikte köylerde hazır halde tutulacak.

Haber Merkezi

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YANGINLARA KARŞI EKİPMAN GÜCÜNÜ ARTIRIYOR

Yorumlar kapalı.