KARABURÇ AZAP İÇİNDE

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kiraz, Karaburç mahallesi sakinleri yıllardır yapılmayan kanalizasyon çalışmalarından dolayı mağdur durumda. 2019 yerel seçimlerinde kendilerine söz verildiğini, bir tır kanalizasyon borusu getirilip indirildiği ancak seçimlerden 15 gün sonra boruların ekipler tarafından geri götürüldüğünü ifade eden vatandaşlar mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor. Evlerinde kanalizasyon ve altyapı olmadığı için tuvalet, banyo ve bulaşık giderlerinin çukurlara dolduğunu ekleyen vatandaşlar, “altyapımız yok, atık su vergisi ödüyoruz” ifadeleri ile şikayetlerini bildirdiler. Gerekli yerlere başvurulduğu ancak 5 senedir bir çalışma yapılmadığından dolayı bu durumdan oldukça şikayetçiler.
Mahallede yaşayan bir vatandaş şikayetini şu ifadelerle anlattı:
“Biz bu mahallede yaşayan insanlar olarak azap içindeyiz.
Ortalık leş gibi, hayvan pisliğinden, tuvalet pisliğine her şey yollarımızda akıyor. Seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin yöneticileri buraya geldiler, bir tır dolusu kanalizasyon borusu getirdiler. Söz verdiler “oyları bize verin, biz burayı yapacağız” dediler. Beraber boy boy fotoğraf çekildik, alkışladık. Sonra çekip gittiler. Şimdi soruyorum, onlar nerede? Neden yapılmıyor burası, sebebi nedir? Seçimi kaybettikten 15 gün sonra tır geri geldi ve boruları alıp gittiler.
Burada altyapı hiç yok. Hayvan bile yaşamaz burada. Çocuklar sabah buradan okula bile gidemiyor, leş gibi pisliğin içinde yürüyemiyor. Yolun başında çizmeleri giyiyorlar, sonuna gelince değiştirip öyle gidiyorlar.
Biz mağduruz, ne yapılacaksa yapılsın artık. Bu yolu yağmurdan önce görecektiniz. Yağmur birazını temizledi. Komşular penceresini açamıyor kokudan. Bahçesinde oturup kahvaltı edemiyor.
Mağduruz, bir an önce yapılmasını istiyoruz. Kim yaparsa oyumuzu ona vereceğiz.”

KARABURÇ AZAP İÇİNDE

Yorumlar kapalı.