Kılıç gazeteciler için kahvaltı düzenledi

İyi Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Güven Kılıç 10 Ocak Gazeteciler Günü’ne özel basın mensupları ile kahvaltı düzenledi. Ödemişli basın emekçilerinin gününü kutlayan Kılıç, kahvaltıdan önce basın açıklaması gerçekleştirdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Çalışan Gazeteciler Günü, 1961’de 212 sayılı Fikir İşçileri Kanunu’nun yürürlüğe girdiği 10 Ocak günü, 1962-1971 arasında “Çalışan gazeteciler bayramı” adıyla kutlanmıştır, lakin 1971 yılındaki askeri müdahale sonucu ülkede gazetecilerin bazı haklarının geri alınması üzerine kutlama gününün adı “Çalışan gazeteciler günü” olarak kutlanmaya başlamıştır.
Ülkemizde birçok dönemde tarihi dalgalanmalar olmuştur. Ancak gazeteciler bizim vazgeçilmezimizdir. Ruslar, Berlin’e girene kadar Almanlar kazandıklarını sanıyorlardı, taraflı basının bir örneği. Parlamenter sistemin sonucu olarak, yasama, yürütme, yargı nasıl ayrıldıysa, bağımsız ise dördüncü ayağı da bağımsız basındır. Basın ne kadar güçlü ise, bağımsız ise, siyasetçilere de, işverenlere de, üzerine gidecek olan, doğruları söyleyecek olan, yanlışlarını önlerine serecek olan bağımsız basındır. Bağımsız basın görevini layıkıyla yaptığı sürece siyasetçiler de rant peşinde koşmaz, sizlerden tek isteğim doğru neyse onu yazın, yanlış neyse de yanlışın karşısında durun. Ben Güven Kılıç olarak, Belediye Başkan Adayı olarak, benim de bir yanlışım olduğunda “burada yanlışsın” diyebilmelisiniz. Sizlerden tek ricam tarafsız bir basın istiyorum. Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutlarım.”

 

Sabriye Bedel

Kılıç gazeteciler için kahvaltı düzenledi

Yorumlar kapalı.