Kiraz Belediye Başkanı Nasuh Coşkun: İlimizi ve İlçemizi Daha İleriye Taşımak İçin Hep Birlikteyiz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, İzmir’in ilçelerindeki belediye başkanları ile bir araya gelerek koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya, Kiraz Belediye Başkanı Nasuh Coşkun ve Menderes Belediye Başkanı İlkay Çiçek de katıldı. Toplantının amacı, ilçelerin ihtiyaçları ve yurttaşların talepleri doğrultusunda hareket ederek öncelik sıralamasına göre çalışmalar yapmaktı.

Başkan Tugay, Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin uyum içinde çalışacağını vurguladı. Toplantıda yaptığı konuşmada, “Göreve başladığımız günden bu yana çok iyi bir süreç geçirdik. Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerimizin yanında olacağız” dedi. Ayrıca, ilçe belediye başkanları ile sık sık görüşme ve değerlendirme toplantıları yapma kararı aldıklarını belirtti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Menderes Belediyesi’nde düzenlenen toplantıya da katıldı. Bu toplantıya İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZSU bürokratları da katılım sağladı. Toplantıda, vatandaşların sorunlarına hızlı çözüm üretmek amacıyla Menderes Belediye Başkanı İlkay Çiçek, ilçe belediyesi yöneticileri ve meclis üyeleri ile bir araya geldi.Toplantıda, temel belediyecilik hizmetlerinin önemine değinen Başkan Tugay, temiz bir şehir yaratmanın öncelikleri arasında olduğunu belirtti. Moloz ve çöp yığınlarının önlenmesi, yol ve kaldırımların yenilenmesi, park ve bahçelerin bakımı gibi konularda çalışmalar yapılacağını ifade etti. Ayrıca, kaçak yapılaşma ile mücadele ve sosyal hizmetlerin artırılması gerektiğine dikkat çekti.Başkan Tugay, ilaçlama çalışmalarının da önemine değinerek, üreme alanlarının ilaçlanması gerektiğini vurguladı. İlçe belediyelerinden bu konuda yardım istediklerini belirtti.Menderes’e sosyal konut kazandırma vaadinde bulunan Başkan Tugay, Egeşehir AŞ’nin bu konuda çalışmaya hazır olduğunu belirtti. Menderes Belediyesi’nin pazaryeri ve halı saha taleplerinin de değerlendirileceğini söyledi.

Menderes Belediye Başkanı İlkay Çiçek, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğine ihtiyaç duyduklarını ifade ederek, işbirliği ve koordinasyonun önemini vurguladı.Toplantı sonrası açıklama yapan Kiraz Belediye Başkanı Nasuh Coşkun, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Cemil Tugay’ın başkanlığı ile ilçe belediye başkanlarımızla koordinasyon toplantımızı gerçekleştirdik. İlimizi ve ilçemizi daha ileriye taşımak, ortak istişare ile hizmette hız kesmemek için hep birlikteyiz” dedi.Başkan Tugay, Menderes Belediyesi’ni ziyaret ederek her konuda iletişim içinde olacaklarını ve bu tür koordinasyon toplantılarını altı ay içinde tekrar yapacaklarını belirtti.

Kiraz Belediye Başkanı Nasuh Coşkun: İlimizi ve İlçemizi Daha İleriye Taşımak İçin Hep Birlikteyiz