Mavi Marmara ile gidemedi, Togg ile gidecek

Mavi Marmara ile gidemedi, Togg ile gidecek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2010 senesinde Mavi Marmara gemisine meydana getirilen saldırıda İsrail çeşidinden 3 gündüz tutu tutulan İsmail Hakkı Vahapoğlu, İsrail’in engeli sayesinde gidemediği mübarek topraklara Togg ile görmek istediğini belirtti.

 

2010 senesinde Mavi Marmara gemisinde beraberindeki 800 geçici ile baş başa Gazze kentine insancasına iane götürenler ortada mevcut 61 yaşındaki İsmail Hakkı Vahapoğlu, İsrail’in askeri operasyonu sonrası 3 gündüz tutu tutuldu. Dışişleri Bakanlığı’nın girişimleri ile Türkiye’ye iadeli edilen Vahapoğlu, ülkesine arka döndü. 2023 yılının hanuman ayında meydana getirilen çekilişle bin 597’nci bayağı namına Kula rengi Togg T10x çıkan Vahapoğlu, o zamanlarda gidemediği mübarek topraklara olanak bulması dahilinde gene evcil ve ulusal araba ile gideceğini söyledi.

“Her Türk vatandaşının bu arabayı görmeye ve binmeye hakkı var”

 

Yerli araba Togg’un görenler çeşidinden iyice alçalma edildiğini tamlayan Vahapoğlu, “Kurayı izledik, bizlere çıktığında aşırı sevindik. Beklemediğimiz yanında durumdu. Çok yanında tomar başvurma oldu, ancak 20 bin insana çıktı. İlk bin 597’nci insan kazanmak elbette ki güzel. Çok müjdeli oldu. Arabam aşırı alçalma ediliyor. Tüm arkadaşlarım arabayı görmek, imtihan buyurmak istiyor. Onlara halis muhlis olanakları sağlıyoruz, herhangi yanında Türk vatandaşının bu arabayı görmeye ve binmeye hakkı olmaktadır diyerek düşünüyorum” dedi.

 

İnsani iane zımnında gönderilen Mavi Marmara gemisine İsrail hükümeti çeşidinden meydana getirilen askeri harekât kararı gidemediğini tamlayan Vahapoğlu, evcil araba Togg ile görmek istediğini belirterek, “Mavi Marmara katılımcılarındanım. Türkiye o vakitten bu vakte ayrımlı elbette yalnız kılıç Mavi Marmara’ya katıldığımız devir da Türkiye’nin enerjisini gördük. İsrailliler bizi 3 günden yanında tomar saklayamadı, gene ülkemize iadeli ettiler. Gelince ayırt ettik ki dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ‘Ben vatandaşlarımı 3 gündüz içinde ülkemde istiyorum’ diyerek emir verince bunun hakkında bırakmışlar. Yoksa Yahudiler adamı anca bedava ferah bırakmaz. O devir da gücümüz dobra yalnız deminden aşırı hâlâ dobra elbette ki. Böyle yanında olanak olsa mübarek topraklara öz ürettiğimiz aracımızla gitmeyi aşırı isterim” halinde konuştu.

Mavi Marmara ile gidemedi, Togg ile gidecek

Kaynak: IHA

Mavi Marmara ile gidemedi, Togg ile gidecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.