MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ ÖDEMİŞ ORGANİZE SANAYİİNDE

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal Teknolojileri bölümü öğrencileri Ödemiş Organize Sanayi Bölgesi’ne günlük teknik gezi düzenledi. Teknik geziye Mesem sorumlu Müdür yardımcısı Selda Sinan,Metal Teknolojisi Alan şefi Salim Taşbaşve Ahmet Sinanöğretmenlerinin gözetiminde 30 öğrenci ile katıldı. Organize Sanayi Bölgesi’nin öncülerinden Özbudak Makine Sanayi Fabrikası’nı ziyarette bulunan öğrenciler meslekleriyle ilgili teknolojik makinaları yakından inceleme fırsatı buldu.
Fabrika Sahiplerinden Hayrettin Özbudak öğrencilere yaptığı açıklamada:
“Bölgemizden 120 kişiyi fabrikamızda istihdam ediyoruz. Fabrikamızda üretilen ziraat aletlerini bölgemize, ülkemize ve ülkemizin dışında birçok ülkeye satışını sağlıyoruz. Sizleri burada ağırlamaktan mutluyuz.”
Geziye katılan 12. sınıf Öğrencilerinden Fevzi Sarıbaş:
“ Öğretmenlerimin gözetiminde Ödemiş Organize sanayi Bölgesine geldik. Burada mesleğimizle ilgili birçok makineleri gördüm ve bir tarım aletinin tüm üretim aşamalarını inceledim.
11sınıf öğrencisi Mutahar Uygun:
“Bir Ödemişli ve lise öğrencisi olarak mezun olunca çalışacağımız sektörlerin bölgemizde çoğalmasına seviniyorum. Mezun olunca çalışabileceğim birçok sektör var. Lise tercihini yapacak olan öğrenci arkadaşlarıma bir tavsiyem olacak. Kısa zamanda meslek sahibi olmak ve para kazanmak istiyorsanız bizim okuduğumuz okulları tercih edin.”
Teknik gezi sorumlusu Metal Teknolojisi Alan Şefi Salim Taşbaş:
“ Ülkemizin ara insan gücüne ihtiyaç duyduğu şu dönemde Meslek Liselerinin değeri gittikçe artmakta. Üretim sektörlerinin kalifiye eleman ihtiyacını karşılayan meslek liselerini tercih eden öğrenciler mezun olunca iş bulma orana oldukça yüksek. Öğrencilerimizin okulda öğrendiklerini sanayi sektörlerinde birebir uygulamasını görmesi gelecek için mesleki planlar yapmasını kolaylaştırıyor. Bizlerde bu amaçla bölgemizdeki öncü sektörleri ziyaret etmeye başladık. Daha sonra ki amacımız İlimizdeki diğer sektörlerini ziyaret ederek öğrencilerimizin bilgi ve tecrübemizi artırmak olacaktır.”

MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ ÖDEMİŞ ORGANİZE SANAYİİNDE

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.