ÖDEMİŞ KAYMAKAMLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

 Ödemiş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 2023 yılı kömür dağıtımı için Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne 3600 ailenin ısınma ihtiyacının karşılanması amacıyla, hane başı 625kg olmak üzere toplamda 2250 ton kömür talebinde bulunmuştur.

29.04.2023 tarihli 32175 sayılı Resmi Gazetenin “İhtiyaç Sahibi Hanelere Isınma Amaçlı Kömür Yardımı Yapılmasını İlişkin 7183 Sayılı Karar”  başlıklı yazıda miktar ve sevkiyatla ilgili 1. maddenin 6. bendinde “Bu karar kapsamında Vakıflara ve Vakıflarca belirlenen hanelere yapılacak kömür sevkiyatları Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ) ve Türkiye Taş Kömürü Kurumu(TTK) Genel Müdürlüklerinin görüşleri alınarak Bakanlıkça belirlenecek kriterleregöre düzenlenen sevkiyat programı dâhilindeyapılır.” maddesine göre ilçemize gelen kömürler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Vakfımıza gönderilmektedir.

Ödemiş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca kömür alımına ilişkin herhangi bir ihale yapılmamaktadır. Kömürün nereden gönderileceği ve ilçemize kadar olan sevkiyatı Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ) ve Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) tarafından belirlenmektedir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gönderilen kömürler,Ödemiş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızca,ihtiyaç sahibi hanelere kapı kapı teslimatı yapılmaktadır.

İlçemize ilk gelen kömürlerin sevkiyatı Tekirdağ Saray Kömür İşletmesinden yapılmış olup, gelen kömürlerde herhangi bir sıkıntı görülmemiştir. Daha sonra Somamaden ocağındangönderilen kömürler ile ilgili vatandaşlarımızdan şikayetler gelmiştir. Gelen şikayetler üzerine kömür sevkiyatı, Soma kömür ocağından durdurularak, Tekirdağ Saray Kömür İşletmesinden yapılmaya devam edilmiştir. Konuya ilişkin 29.12.2023 tarih ve 972 sayı ile Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve bilgi olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne Soma kömür ocağından gelen kömürlerin durumuyla ilgili fotoğraflar eklenerek yazı ile bilgilendirme yapılmıştır. Bunun üzerine 22.01.2024 tarihinde Kömür İşletmeleri A.Ş. tarafından Ödemiş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı stok sahasına gönderilen kömürlerden rastgele seçilen 3 adet kömür çuvalı karıştırılarak üçer adet numune alınıp inceleme için akredite laboratuvara gönderilmiştir. 05.02.2024 Tarihli akredite laboratuvar analiz raporuna göre Bakanlık tarafından belirlenen teknik özelliklere uygun olduğu sonucu çıkmıştır.

Ödemiş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından,Soma’dan gönderilen ve 600 aileye dağıtımı yapılan kömürün yerine fazladan kömür talep edilmiş olup, bu ailelere tekrar kömür dağıtımı yapılmaktadır. 2023 Yılında ihtiyaç sahibi ailelere 2220 ton kömür yardımı yapılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Fatih AKSOY

                 Kaymakam

Ödemiş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı

 

ÖDEMİŞ KAYMAKAMLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

25 Yorum

 1. lipitor 40mg drug generic atorvastatin 40mg buy atorvastatin without prescription

 2. finasteride pills buy finasteride 5mg pill fluconazole online buy

 3. purchase ciprofloxacin generic – brand cephalexin 250mg buy amoxiclav generic

 4. cipro 1000mg ca – buy cipro medication amoxiclav pill

 5. flagyl oral – oxytetracycline 250 mg ca buy azithromycin for sale

 6. cheap ciplox 500 mg – order ciplox online cheap erythromycin 500mg drug

 7. order valacyclovir 500mg without prescription – order starlix sale acyclovir 400mg uk

 8. ivermectin covid – order cefuroxime 500mg buy tetracycline 500mg without prescription

 9. metronidazole for sale – cleocin usa zithromax order

 10. buy acillin pills for sale penicillin cost order amoxicillin for sale

 11. brand lasix – atacand 8mg tablet cheap capoten

 12. buy generic glucophage – lincocin pill order lincocin 500mg pills

 13. buy retrovir 300 mg online – avapro 300mg cost purchase zyloprim

 14. generic clozapine 50mg – famotidine 20mg without prescription pepcid 40mg uk

 15. quetiapine pills – brand zoloft 50mg eskalith drug

 16. 29 Mart 2024, 23:55

  Monitor phone from anywhere and see what’s happening on target phone. You will be able to monitor and store call logs, messages, social activities , images , videos, whatsapp and more. Real-time monitoring of phones, No technical knowledge is required, no root is required. https://www.mycellspy.com/tutorials/

 17. buy atarax 10mg – buy buspar online buy generic endep 25mg

 18. 31 Mart 2024, 18:05

  You can use parent management software to guide and supervise children’s behavior on the Internet. With the help of the following 10 smartest parent management software, you can track your child’s call history, browsing history, dangerous content access, apps they install, etc. https://www.xtmove.com/free-track-app-for-parents-to-control-kids-phone/

 19. clomipramine generic – order cymbalta pills where can i buy sinequan

 20. buy clavulanate generic – myambutol pills buy cipro 500mg online

 21. cleocin 300mg generic – cefixime without prescription purchase chloromycetin generic

 22. buy generic azithromycin over the counter – order azithromycin pill buy ciprofloxacin 500mg without prescription

 23. albuterol sale – phenergan online buy buy theo-24 Cr online

 24. depo-medrol brand name – azelastine nasal spray azelastine 10 ml generic

 25. buy generic micronase over the counter – forxiga pills generic forxiga 10 mg