“ÖĞRENCİLER BAHÇEDE” VE “BİR AĞAÇ OLSAM” ETKİNLİĞİ OVAKENT’TE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ödemiş Kaymakamlığı tarafından yürütülen “Yarınlara İz Bırak Projesi” kapsamında, Ödemiş İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Ovakent Özel Meslek Okulu iş birliğiyle “Öğrenciler Bahçede” ve “Bir Ağaç Olsam” etkinliği düzenlendi. 29 Şubat Perşembe günü saat 10.30’da gerçekleşen etkinliğe, Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ömer Faruk Tutar ve Ovakent Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Gökhan Aslan da katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından öğrencilerin şiir ve koro gösterisiyle renklendi. “Bir Ağaç Olsam” temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Etkinlikte ayrıca budama demonstrasyonu ve sukulent dikimi gibi tarımsal uygulamalar da gerçekleştirildi. Öğrenciler, doğayla iç içe olmanın önemini öğrenirken, çevre ve ağaç sevgisinin geliştirilmesine katkı sağlandı.

Ovakent Özel Eğitim Meslek Okulu bahçesinde düzenlenen bu etkinlik, gençlerin çevreye duyarlılığını artırmak ve tarımsal faaliyetlere ilgiyi teşvik etmek adına önemli bir adım oldu.

Haber Merkezi

“ÖĞRENCİLER BAHÇEDE” VE “BİR AĞAÇ OLSAM” ETKİNLİĞİ OVAKENT’TE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yorumlar kapalı.