Sokak hayvanlar öldürüldü

İstanbul Avcılar’da sokak hayvanları kesici aletlerle öldürüldüğü belirlendi. Hayvanların kimler tarafından öldürüldüğü ekipler tarafından daha tespit edilmedi.

Sokak hayvanlar öldürüldü
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da bir köpek ve kedi, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

 

Avcılar Firuzköy Mahallesi’ndeki sürücü adaylarının eğitim yaptığı alanda 2 sokak hayvanına saldırıldı. Poyraz Caddesi’ndeki eğitmenlerin sürekli yanına gelen ve besledikleri sahipsiz köpeklerden biri dün sabah kaldırımda ölü bulundu.

 

Köpeğin kesici aletle öldürüldüğü görülürken yakınlarındaki arsada bir kedi de yine bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu.

İNSANIN YAPAMAYACAĞI BİR GÖRSELDİ

Sürücü kursu eğitmenlerinden Gözde Kabak, her gün saat 09.00’da su ve mamasını verdiği köpeği cansız ve kanlar içerisinde gördüğünü söyleyerek, “Eğitim yerinde her zamanki gibi yem, su veriyordum. Kaldırımda gördüm, hareketsizdi, uyuyor zannettim. Arkadaşlarıma sordum, maalesef görüntü hoş değildi. Önce afalladım, hiçbir şey yapamadım, kalakaldım. İnsanoğlunun bu kadar kötü olabileceği hiçbir zaman aklıma gelmezdi. Kediyi de arkadaşlarım görmüş. Ama bıçakla mı, testere ile mi bilemiyorum. Hunharca İnsanın yapamayacağı bir görseldi. Ne istiyorlar ne istediler, nasıl bir ruh hali, hangi dönemdeyiz, ne yapıyoruz bilmiyorum” dedi.

 

Haber verilmesi üzerine Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden gelen ekip ölü köpeği alıp götürürken, eğitmen Necati Özgen de sorumluların bulunmasını istedi.

Haber Merkezi

Sokak hayvanlar öldürüldü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.