Sözde eğitim yuvası özde para tuzağı!

Güzelbahçe’de 2021 yılında eğitimci Cumhur Atış tarafından açılan Ege Sistem Okulları, Düşünür Koleji'ne devredildiği iddia edildi. Düşünür Koleji yetkilileri ise Ege Sistem Okulları'nın sadece binasını satın aldıklarını belirtti. Ancak Ege Sistem Okulları'na gelecek dönem için kayıt yaptıran veliler ve çalışanlar mağdur oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Güzelbahçe’de 2021 yılında açılan Ege Sistem Okulları binası iddiaya göre Düşünür Koleji tarafından devralındı. Okul çalışanları ve gelecek dönem için okula kayıt yaptıran veliler mağduriyet yaşadı.

Ege Sistem Okulları’na 2023-2024 yılı için ücretlerini ödeyip kayıt yaptıran veliler Düşünür Koleji’nin yöneticileriyle görüştü. İddiaya göre veliler ile yapılan görüşmede ise şu bilgiler aktarıldı:

Okulu değil binayı devir aldık. Düşünür Koleji’ni buraya taşıyacağız. Ege Sistem Okulları’na daha önceden ödediğiniz paralar bizi ilgilendirmiyor. Eğer Düşünür Kolejine kayıt yaptırmak isterseniz yeniden kayıt parası ödemek zorundasınız.  Bu da okul, kıyafet, servis, kitap parası toplamda 108 bin TL ediyor.

Ayrıca Ege Sistem Okulları’nın çalışanlarının son maaşları da ödenmediği Düşünür  Koleji’nin kendi ekibiyle buraya geleceği iddialar arasında.

Haber Merkezi

Sözde eğitim yuvası özde para tuzağı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.