100. Yıl coşkusu sokaklara taştı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi Ödemiş’te de coşkuyla kutlandı. Binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen fener alayı, İkilem konseriyle taçlandı. Kutlamalar sabah Atatürk Anıtı’nda başlayarak gün boyunca devam etti.

 

  1. Ekim Geçidi Sanat Buluşması

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında ünlü Ressam Gülsün Erbil’in öncülüğünde Türkiye’de ve uluslararası sanat merkezinde her yıl  Ekim ayında organize edilen  “Ekim Geçidi  Karma Resim Sergisi” Ödemiş’te 8. kez düzenlendi. İran, Hindistan Azerbaycan Gürcistan Özbekistan Türkmenistan ve Moldavya olmak üzere yedi yabancı ülkeden katılımcılarla toplam 60 sanatçının eserlerine yer verildi

 

İstikbal göklerdedir” diyen Atamızın izindeyiz

 

Türk Hava Kuvvetleri’ne bağışladığı uçaklarla ve 28. Türk Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay Paşayla havacılığın da şehri olan Ödemiş’te Cumhuriyetimizin 100. Yılı’nda Atatürk’ün “Uçan ve uçuran Türk Gençliği” hedefine yakışır bir etkinlik düzenlendi. Kültürpark’ta gerçekleşen şenlikte,

iki ultralight sınıfı uçak ve bir gyrocopter gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Ardından paramotor, insansız hava aracı ve model uçak gösterileri yapıldı.

 

Yükselen sadece trampet sesi değil Cumhuriyet’e yürekten bağlı Türk Kadını’nın gür sesi

 

Yüzyılın bayramında Atatürkçü Düşünce Derneği Ödemiş Şubemiz öncülüğünde 100 Cumhuriyet kadınımızdan oluşan bando unutulmaz bir kutlamaya imza attı.  Ödemiş caddelerinde yürüyüşlerini yapan bando takımına Ödemişliler yoğun ilgi gösterdi. Bando takımın çaldığı marşlar caddeleri inletirken, hep birlikte” Ne Mutlu Türküm” sesleri yükseldi.

 

Fener Alayı ve İkilem konseri

 

Hükümet Meydanı’ndan başlayan fener alayında, Türk bayraklarıyla, fenerlerle ve marşlar eşliğinde yürüyen vatandaşlar, Cumhuriyete ve Mustafa Kemal Atatürk’e bağlılıklarını vurguladı. Gecenin Finali İkilem konseriyle yapıldı. Binlerce kişinin şarkılara eşlik ettiği konserde Cumhuriyet coşkusu doyasıya yaşandı.

 

Haber Merkezi

 

 

 

100. Yıl coşkusu sokaklara taştı

Yorumlar kapalı.