Atatürk’ün imzaladığı “Mebus Defteri” İzmir Büyükşehir Belediyesi arşivine kazandırıldı

featured
CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINA ADANMIŞ TARİHSEL, KÜLTÜREL BİRİKİMİ YANSITAN, ÖZEL PARÇALARIN YER ALDIĞI MÜZAYEDENİN EN ÖZEL PARÇALARINDAN BİRİ OLAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN ISLAK İMZASI BULUNAN "MEBUS DEFTERİ" BAŞKAN TUNÇ SOYER'İN TALEBİ ÜZERİNE İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARŞİVİNE KAZANDIRILDI. (İHA/İZMİR-İHA) İZKİTAP-İzmir Kitap Fuarı çerçevesinde düzenlenen 100. Yıl Özel Müzayedesi'nde çok anlamlı bir eser satışa çıkarıldı. Cumhuriyetimizin 100. yılına adanmış tarihsel, kültürel birikimi yansıtan, özel parçaların yer aldığı müzayedenin en özel parçalarından biri olan Mustafa Kemal Atatürk'ün ıslak imzası bulunan "Mebus Defteri" Başkan Tunç Soyer'in talebi üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi arşivine kazandırıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Cumhuriyet'in 100'üncü yılında İzmir olarak bize yakışanı yaptık. Atamızın ilkelerine de, hatıralarına da daima sahip çıkacağız" dedi.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İZKİTAP – İzmir Kitap Fuarı çerçevesinde düzenlenen 100. Yıl Özel Müzayedesi’nde çok anlamlı bir eser satışa çıkarıldı. Cumhuriyetimizin 100. yılına adanmış tarihsel, kültürel birikimi yansıtan, özel parçaların yer aldığı müzayedenin en özel parçalarından biri olan Mustafa Kemal Atatürk’ün ıslak imzası bulunan “Mebus Defteri” Başkan Tunç Soyer’in talebi üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi arşivine kazandırıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Cumhuriyet’in 100’üncü yılında İzmir olarak bize yakışanı yaptık. Atamızın ilkelerine de, hatıralarına da daima sahip çıkacağız” dedi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve SNS Fuarcılık tarafından Fuar İzmir’de düzenlenen İZKİTAP – İzmir Kitap Fuarı; imza etkinlikleri ve söyleşilerin yanı sıra müzayedelere de ev sahipliği yaptı. 100. Yıl Özel Müzayedesi, Hermes Sahaf Kurucusu Ümit Nar yönetiminde gerçekleştirildi. Müzayedede aralarında, Mustafa Kemal Atatürk’ün ıslak imzasını taşıyan Mebus Defteri, Nazım Hikmet’in Bursa Cezaevi’nde eşi Piraye için yaptığı “Nazım, Bursa, Zevcem Pirayem” yazılı ahşap kalemlik, 1954 yılına ait “İzmir’de Alınteri, Boyozcu, Kordon 1954” ıslak imzalı Ara Güler kaşeli fotoğraf, İzmir’in işgali sırasında ilk kurşunu sıkarak direnişi başlatan Gazeteci Hasan Tahsin’in de yer aldığı gazeteci, yazar, milletvekili Ahmed Rasim’e ithaflı ıslak imzalı fotoğraf, Cemal Süreya, Behçet Necatigil, Uğur Mumcu gibi değerli yazarların imzalı kitaplarının da olduğu birçok özel parça yer aldı.

En anlamlı eser artık İzmir Büyükşehir Belediyesi arşivinde
Müzayedenin en özel parçalarından biri olan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu meclisi olan Birinci Büyük Millet Meclisi’nde Mardin milletvekili Derviş (Ural) Bey’e ait 23 Nisan 1920 tarihli, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ıslak imzasının olduğu “Mebus Defteri” İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in isteğiyle 75 bin TL bedelle satın alınarak İzmir Büyükşehir Belediyesi arşivine kazandırıldı. Sağ yaprağında 23 Nisan 1336 (1920) tarihi ve altında Atatürk’ün imzası bulunan sol sayfadaysa Derviş Bey’in fotoğrafı ve isminin bulunduğu, altta da meclisin mührünün olduğu defter artık İzmir Büyükşehir Belediyesi arşivinde yer alacak.

“İlkelerine de, hatıralarına da sahip çıkacağız”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bu anlamlı gelişmeden duyduğu memnuniyeti şu ifadelerle dile getirdi:
“Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında İzmir olarak bize yakışanı yaptık. Kurtuluş mücadelemizin simgesi Büyük Millet Meclisi’nin ve önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün hatırasını taşıyan böyle bir eser elbette en çok İzmir’e yakışırdı. Atamızın ıslak imzası bulunan Mebus Defteri’nin müzayedeye konulacağını duyduğum anda arkadaşlarıma bu eserin arşivimize kazandırılması gerektiğini söyledim. Değeri maddiyatla ölçülemeyecek bir hatıranın artık İzmir Büyükşehir Belediyesi arşivinde yer alacak olmasından büyük onur duyuyorum. İzmirliler olarak Atamızın ilkelerine de, hatıralarına da daima sahip çıkacağız.”

Haber Merkezi

Atatürk’ün imzaladığı “Mebus Defteri” İzmir Büyükşehir Belediyesi arşivine kazandırıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 Yorum

 1. Men, we all find out that it’s much easier and a lot more enjoyable to have sex when a new woman is good and damp.

  But for some reason, a great deal of dudes still tend to neglect to get their
  lady wonderful and slippery before they begin heading
  at it. It’s regular to experience a bit uncomfortable for the first several thrusts, but once she’s all lubricated, it should become
  a even ride. Certain, a great deal of guys think they can’t help themselves and just go
  for it, but they need to keep in mind that ladies want even more time
  to obtain turned on. So, if you place in the effort to make her moist during foreplay,
  you’ll become in for a excellent time. It won’t get very much, but
  you may want to be individual if she takes a while to get in the feeling.

  My page: videos 18+

 2. This piece of writing will help the internet users for building up new web site or even a
  blog from start to end.

  Also visit my blog :: best gold ira companies

 3. Einige der größten Namen der Erwachsenen- und absoluten Pornolegenden sind hier zu finden, zusammen via exhibitionistischen Amateuren,
  lebenslustigen heißen Frauen und betrügerischen Müttern und noch viel mehrsex fotos.
  Sobald jene die Kinder zur Schule geschickt haben, sind diese süßen, sexverrückten Mamas total bereit zum Spielen!