Avcılar’ın sevilen Diş Hekimi Zafer Taş yüzme etkinliğinde anıldı

Avcılar’ın sevilen Diş Hekimi Zafer Taş yüzme etkinliğinde anıldı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ege Denizi’nde boğularak hayatını kaybeden Avcılar’ın sevilen diş doktoru Zafer Taş yüzme etkinliğinde anıldı. Avcılar Belediyesi ve Kent Kültür Kalkınma Derneği’nin katkılarıyla düzenlenen etkinlikte kulaçlar, doğa ve deniz tutkunu Zafer Taş için atıldı.

 

Ege Denizi’nde boğularak hayatını kaybeden Avcılar’ın sevilen diş doktoru Zafer Taş yüzme etkinliğinde anıldı. Samimiyetiyle Avcılarlıların gönlüne taht kuran Diş Hekimi Zafer Taş evli 2 çocuk babasıydı. Henüz gençlik dönemlerinde zıpkınla balık avlamaya başlayan doğa tutkunu doktor aynı zamanda oldukça iyi bir yüzücüydü. 24 Ekim 2021 günü Çanakkale Assos’ta bulunan aile işletmesinden zıpkınla balık avlamak için denize açılan Taş boğularak yaşamını yitirdi. Diş Hekimi Zafer Taş’ın denize ve doğaya olan tutkusunu bilen sevenleri onun anısını yaşatmak için ölümünün ikinci yılında bir yüzme organizasyonu düzenledi.

 

Avcılar Belediyesi ve Kent Kültür Kalkınma Derneği’nin katkılarıyla Taş Ailesi’ne ait kamp alanında düzenlenen etkinlik dayanışma ruhuyla geçti. Taş’ın yakınları ve 50 profesyonel yüzücünün katıldığı Zafer Taş’ın anıldığı etkinlikte katılımcılara madalya verildi. Taş ailesini yalnız bırakmayan Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli de etkinliğe katıldı.

 

Etkinlikle ilgili bilgi veren Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, “Bir doktordan çok fazlasıydı Zafer Taş. Samimiyetiyle, nüktedanlığıyla çevresindeki insanların hayranlığını kazanmıştı. İyi bir bilim insanı olmasının yanında çok da iyi bir sanatseverdi. Eşi Fulya ile onun deniz ve doğaya olan tutkusu üzerine konuşurken böyle bir etkinlik yapma düşüncesi oluştu. Burada yapılan etkinlik böylece hayata geçirilmiş oldu. Bu anlamlı etkinlikte büyük bir dayanışma duygusuyla katkı sunana herkese teşekkür ederim” dedi.

 

IHA

Avcılar’ın sevilen Diş Hekimi Zafer Taş yüzme etkinliğinde anıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.