BAYRAK KRİZİNE CHP’DEN BASIN AÇIKLAMASI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş İlçe Başkanı Bülent Eker yaşanan bayrak krizi ile ilgili basın açıklaması yaptı:

“CHP Ödemiş Gençlik Kollarımızın ve gönüllülerimizin büyük emekleri ile 1 Mart Cuma gününün ilk saatlerinden itibaren şehrimizin cadde ve sokaklarını Altı Oklu bayraklarımızla süslemiştik. Bayraklamalar geçmişten beri seçim süreçlerinin hem renkli bir geleneği hem de tatlı bir rekabet şekli olmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi de olması gerektiği gibi hiçbir siyasi partinin bayraklamasına da afişlerine de pankartlarına da zarar vermemiştir, vermeyecektir. Ancak gelinen noktada demokrasi yarışında rekabet içerisinde olduğumuz diğer siyasi partilerin yazılı başvurularına istinaden İlçe Seçim Kurulunca 1 Mart Cuma günü akşamüstü saatlerinde alınan karar doğrultusunda Seçim Koordinasyon Merkezleri ve yakın çevreleri haricinde bayraklama ve ayaklı pano yerleştirilmesi yasaklanmıştır. Bu karar doğrultusunda ilçemizin dört bir yanındaki CHP bayraklarımız ve ayaklı panolarımız toplanmaya başlamıştır. Şunu belirtmeliyiz ki Cumhur İttifakı ortağı Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanının iddia ettiği gibi ortada bir protokol, yazılı bir anlaşma yoktur. Kaldı ki geçtiğimiz günlerde Cumhur İttifakı adayına ait çıtalı olarak tabir ettiğimiz ayaklı panolar ile Ödemiş’te kavşak ve refüfler kimseye bilgi verilmeksizin donatılmıştır. Böyle bir protokol varsa eğer o zaman niye kimseye haber verilmemiştir? Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş İlçe Başkanlığı olarak seçim sürecinin bir gereği olarak gördüğümüz bu panolarla alakalı herhangi bir şikayette bulunmadığımızın da bilinmesini isteriz. Kendi istediği olmayınca şikayet eden anlayışla ilgili daha fazla bir şey söylemek vakit kaybıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş İlçe Başkanlığımız yerel seçim sürecini parti tarihinden miras aldığı demokratik olgunlukla ve hukukun üstünlüğüne olan inancıyla sürdürürken kimlerin neyi hedeflediğini yakından izlemektedir. Birilerinin, kendi geç kalmışlıklarını ve açıklarını masa başında kapatma çabalarının da farkındadır. Kimse bizi Ödemiş’e faydası olmayan kısır çekişmelerin ve gerginliklerin içine çekemeyecektir.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Altı Oklu Bayrağı da ve Belediye Başkan Adayı Mustafa Turan da çoktan yüreklerde yer edinmiştir. Bayraklarımızı da toplatsalar afişlerimizi de yırtsalar fark etmez. 31 Mart’ta Ödemiş halkı sandıklara koşarak yüreğindekini oy sandığına da yansıtacaktır. Hemşehrilerimizi doğru bilgilerle aydınlatma adına bu açıklamayı hemşehrilerimizin bilgisine sunuyoruz.”

Haber Merkezi

BAYRAK KRİZİNE CHP’DEN BASIN AÇIKLAMASI

Yorumlar kapalı.