BÜYÜKŞEHİR ADAYLARI KONAKLI DEVE GÜREŞLERİNDE

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ödemiş’in gözde etkinliklerinden biri olan ve yıllardır büyük ilgiyle takip edilen 28. Geleneksel Konaklı Deve Güreşleri Festivali, 3 Mart 2024 Pazar günü Konaklı Mahallesi’nde gerçekleşti. Saat 10.00’da başlayan festivale, Ege, Akdeniz ve Marmara’dan katılan 100’ü aşkın pehlivan develer birbirleriyle kıyasıya mücadele verdi.

Festivale Belediye Başkan adaylarından yoğun ilgi vardı. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay, Ödemiş Belediye Başkan adayı Mustafa Turan, Beydağ Belediye Başkan adayı Şakir Başaran, Tire Belediye Başkan adayı Hayati Okuroğlu, Demokrat Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burcu Bostancıoğlu ve Ödemiş Belediye Başkan adayı Dilek Açar Güleç ve meclis üyeleri deve güreşlerine katılım sağladı.

Burcu Bostancıoğlu ve Dilek Acar Güleç ekibi ve sevenleri ile birlikte davul zurna eşliğinde alana geldi ve güreş severleri selamladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Başkan adayları da aynı şekilde alana davul zurnalar eşliğinde büyük bir kalabalık ile giriş yaptı. Güreş severleri selamladılar ve büyük bir coşku ile karşılandılar.

Bu yılın merakla beklenen katılımcılarından biri de, Ödemiş’ten Aris Medya ortaklarından ve Antika Gayrimenkul Yapı sahibi Recep Yılmaz’ın sahip olduğu gururla taşıdığı “Ödemiş Efesi” isimli deve   güçlü yapısı ve iddialı performansıyla iyi bir güreş çıkardı.

Konaklı Deve Güreşleri Festivali, geleneksel değerlerin yaşatılmasının yanı sıra, bölge halkının bir araya gelerek keyifli ve heyecan dolu bir gün geçirmesine olanak sağladı. Deve güreşi sevenler güzel havada davul zurna eşliğinde piknik yapıp eğlendiler. Doğa ve kültürün buluştuğu bu muhteşem etkinlik, her yıl olduğu gibi bu sene de unutulmaz anlar yaşattı.

 

Haber Merkezi

BÜYÜKŞEHİR ADAYLARI KONAKLI DEVE GÜREŞLERİNDE

Yorumlar kapalı.