Çocuklar ‘Yüreğir’i Geziyorum’ projesi ile çok mutlu

Çocuklar ‘Yüreğir’i Geziyorum’ projesi ile çok mutlu
YÜREĞİR BELEDİYE BAŞKANI FATİH MEHMET KOCAİSPİR’İN, KIRSAL MAHALLELERDE YAŞAYAN ÇOCUKLARA YÖNELİK SOSYAL PROJELERİNDEN OLAN “YÜREĞİR’İ GEZİYORUM” PROJESİNİN BU YILKİ ETABI BAŞLADI. (RAMAZAN İLIN/ADANA-İHA)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in, rustik mahallelerde canlı ufaklıklara müteveccih içtimai projelerinden bulunan “Yüreğir’i Geziyorum” projesinin bu yılki aşamayı başladı.

 

Yüreğir Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nün geçtiğimiz sene rustik mahallelerde canlı füru düşüncesince başlatmış olduğu “Yüreğir’i Geziyorum” projesi çerçevesinde çocuklar, belediyenin ufaklıklara müteveccih aktiflik alanlarının birlikte ilçenin tarihi, gezinsel ve saf güzellikleri ile buluşturuluyor.

 

Dezavantajlı mahallelerde canlı öğrencilere kaymakamlık merkezinin gezdirilmesi ve tanıtılmasını amaçlayan proje bu sene da bitmeme ediyor. Proje çerçevesinde Kayarlı İlkokulu öğrencileri, Ters Ev, Yüreğir Bilim Merkezi, Planetaryum ve 5 Ocak Kurtuluş Dioraması kadar noktaları önce defa gezip rüyet olanağı buldu. Çocuklar hâlâ sonraları öğlen vakti yemeği düşüncesince götürüldükleri alım satım merkezinde beyaz perde tadı yaşadı.

 

Projenin bilgileri üzerine bilim sağlayan Başkan Fatih Mehmet Kocaispir, “Dezavantajlı bölgedeki çocuklarımızı alıp, sosyalleşmeleri düşüncesince ilçemizi tanıtıyoruz. İlçe merkezine önce defa mevrut öğrencilerimiz var. Gördüğümüz kadarıyla çocuklarımız çok mutlu. Sabah er saatlerde servisimizle mektebinden aldığımız çocuklarımızı çağ boyu ilçemizi gezdirdikten sonraları gine okuluna bırakıyoruz. Geçen sene başlattığımız ‘Yüreğir’i Geziyorum’ projemizi bu sene da sürdüreceğiz” dedi.

Çocuklar ‘Yüreğir’i Geziyorum’ projesi ile çok mutlu

Kaynak: IHA

Çocuklar ‘Yüreğir’i Geziyorum’ projesi ile çok mutlu

Yorumlar kapalı.