TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU KÜLTÜR MERKEZİNDE SAHNE ALDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şef İnan Ödemiş önderliğinde Türk Halk Müziği Korosu Ödemiş Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahne aldı. Sunuculuğunu Ahmet Semerci’nin yaptığı gecede birbirinden güzel 26 türkü söylendi. Aralarında Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve Bedia Akartürk’ün bulunduğu seyirciler müzik şöleni yaşadı. Bedia Akartürk sürpriz yaparak sahneye çıktı, seyirciler büyük bir coşkuyla ve alkışlarla Akartürk’e eşlik ettiler.

Sahnede icra edilen parçalar şu şekilde:

Divane aşık gibi de dolaşırım yollarda, Kahve koydum fincana, Tanrıdan diledim bu kadar dilek, Alaydım elin elime, Ey sevdiğim bir gün bana, Kaşların karasına mim çekmiş arasına, Öte yakaya geçelim atlara yonca biçelim, Evlerin önü handır, Evlerin önü yıldız piyade, Acem kızı, Karadır kaşların ferman yazdırır, Ey gül dalı gül dalı, Ateş attım samana, Kırmızı buğday ayrılmıyor sezinden, Suya gider allı gelin has gelin, Mağusa limanı limandır liman, Oğlanın adı Ömer, Daha senden gayrı aşık mı yoktur, Evlerinin önü bulgur kazanı, Yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar, Entarisi dım dım yar, Iğdır’ın al alması, Çek deveci develeri engine, Bu tepe pullu tepe, Bitlisin önünde bağlar, Oynama yorulursun.

Koristler:

Adem Ünlükök, Alime Kani, Bilge Yerli, Cemal Okan, Ece Aygan, Emel Gergeroğlu, İbrahim Atabay, Mehmet Birlik, Muhammet Sert, Mustafa Yayla, Nilgün Özel, Olgun Han, Seda Güleroğlu, Yadigar Sarıergin, Yıldız Akça, Yücel Demirtaş, Ali Yiğit, Ayşen Şık, Cavit Karaceviz, Ebru Seylan, Ecem Hazal Onuşluel, Filiz Akın Yiğit, Kader Kızılsal, Mehmet Şık, Muharrem Yörük, Nefise Torun, Nilgün Üstün, Sadık Yılmaz, Taner Mercan, Yaşar Gürel, Yusuf Sakar.

Bağlamada Gürhan Yüksel ve Erkut Özkan, kabak kemanede Emrah Öz, kavalda Harun Genç, klavyede Tankut Öter, gitarda Murat Dilber, ritim sazlarda Engin Sucu ve Mutlu Adakçı vardı.

Haber Merkezi

TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU KÜLTÜR MERKEZİNDE SAHNE ALDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Yorum

  1. 31 Mart 2024, 20:59

    Il est très difficile de lire les e-mails d’autres personnes sur l’ordinateur sans connaître le mot de passe. Mais même si Gmail offre une sécurité élevée, les gens savent comment pirater secrètement un compte Gmail. Nous partagerons quelques articles sur le cracking de Gmail, le piratage secret de n’importe quel compte Gmail sans en connaître un mot. https://www.xtmove.com/fr/how-to-hack-gmail-account-without-password-and-track-other-email/