Denizli kebabını elle yiyen turistlerden gülümseten yorumlar

Denizli kebabını elle yiyen turistlerden gülümseten yorumlar
ÇATAL İLE BIÇAK KULLANILMADAN TÜKETİLEN VE DAMAKTA BIRAKTIĞI LEZZETİYLE ÜNÜ DÜNYAYA YAYILAN COĞRAFİ İŞARETLİ DENİZLİ KEBABI İÇİN DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN TURİSTLER AKIN ETMEYE DEVAM EDİYOR. 9 BİN 900 KİLOMETRELİK MESAFEDEKİ AMERİKA’DAN DENİZLİ KEBABI’NI YEMEK İÇİN TÜRKİYE’YE 3. DEFA GELEN ÇİN VE TAYVAN UYRUKLU MÜŞTERİLERİN LEZZET SONRASI YAPTIĞI YORUMLAR TEBESSÜM ETTİRDİ. (ATİLLA ÖZER/DENİZLİ-İHA)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çatal ile bıçak kullanmadan tüketilen ve damakta bıraktığı lezzetiyle ünü dünyaya yayılan coğrafi işaretli Denizli Kebabı düşüncesince dünyanın ciharıyek yanından turistler atak etmeye bitmeme ediyor. 9 bin 900 kilometrelik mesafedeki Amerika’dan Denizli Kebabı’nı aşındırmak düşüncesince Türkiye’ye 3. kez mevrut Çin ve Tayvan tabiiyetli alıcıların zevk sonrası icra ettiği yorumlar gülümseme ettirdi.

Son senelerde hem Türkiye’de bununla beraber dünyada lezzeti ve anadan görme nitelikleri ile ünü konuşulan Denizli Kebabı, yurtdışındaki şahısların giderek dikkatini çekiyor. 1920’li senelerden beri damak keyfi ile de özen çekici Denizli kebabı, şehre mevrut yerel ve ecnebi turistlerin aşındırmak tercihleri ortada önceki sıralarda arazi alıyor. Kuzu etinden yapılan, tandır ateşinde pişirilen tescilli kebabına dünya dışındaki aşındırmak fuarlarında tadına icra vekili misafirler, yalnızca birlikte şimdi aşındırmak düşüncesince kilometrelerce uzaklıklardan Denizli’ye yolculuk ediyor. Kentte ayağının tozuyla mevrut misafirler Türk mutfağının zenginlikleri ortada arazi meydan kebabı aşındırmak için, şehrin hareketli noktasında arazi meydan Kebabçı Dursun ustanın yerini yeğleme ediyor. Sekiz bölüme ayrılan, ciklet ağacının kütüklerinden tavlanan fırınlarda pişirilen kuzu, dirgen ve bıçak kullanmadan elle yeniliyor.

Denizli’nin zamanı ve kültürel mirasının beraberinde Türk mutfağındaki arazi meydan lezzetleri de bağ çekiyor. Kentte mevrut misafirler Pamukkale Hierapolis Arkeoloji Müzesi, Mustafa Kemal Atatürk Evi ve Etnografya, Akhan Kervansarayı, St. Philippe Martyrion Kilisesi ve Hierapolis Antik Kenti denli ehemmiyetli mekânları gezdikten sonradan acıkan karınlarını kandırıcı düşüncesince Denizli Kebabı’na yöneliyor. Amerika’daki fuarlarda tanıtımı meydana getirilen Türk lezzeti kendisine anılan Denizli Kebabı’nı yiyen turistler hem zamanı bölgeleri bununla beraber kebabı aşındırmak düşüncesince Denizli’de mevcut Kebapçı Dursun’a gelmeyi sürdürüyor. 9 bin 900 kilometrede mevcut mesafeden şehirde mevrut Çin, Hong Kong ve Tayvanlı alıcıların aşındırmak sonrası lezzete icra ettiği yorumlar gülümseme ettirdi.

“Hayatım süresince yediğim en içimli kuzu etti”

 

Çinli müşterilere çevirmenlik sağlayıcı ve alıcıların kebaba fanatik kaldıklarını tamlayan Zulyar Gulcalı, “Çok dobra ve kusursuz birlikte kavrulmuş yedik. Tura İstanbul’dan başladım ve Çanakkale, Fethiye kazasından buraya geldim. Türkiye’de eşsiz mevcut kavrulmuş türlerinden birlikte tanesi ve bunun himaye dibine katılması gerekiyor. Ustamızın ellerine gelir aşırı elleme yapıyor. Grubumuz Amerika’dan geldi ve Çinli ile Hong Kong somurtkan müşterilerdir. Grupta arazi meydan bazısı turistler, ’Hayatım süresince yediğim en içimli kuzu etti’ bulunduğunu söyledi” ifadelerini kullandı.

“Denizli Kebabı’nı aşırı seviyoruz ve beğeniyoruz”

 

Amerika’dan coğrafi işaretli kebabı aşındırmak düşüncesince takım biçiminde geldiklerini kail Harry Chen, “Bu restoranda üçüncü gelişimiz oluyor. Denizli Kebabı’nı aşırı seviyoruz ve beğeniyoruz. Müşterilerde aşırı mutlu kaldı. Her Denizli’ye gelişimiz de gerçeklenmiş buraya uğrarız. Bundan sonradan da uğramaya ve kavrulmuş yemeye bitmeme edeceğiz” dedi.

Dünyanın nice ülkesine gittiğini ve bu denli dobra birlikte kuzu etti yemediğini tabir fail Brandy Sheng, kebabı aşındırmak düşüncesince tekraren Denizli’ye gelmeye bitmeme edeceğini belirtti. Grup biçiminde dostlarıyla kavrulmuş yemeye mevrut Christina Wu ise Türk mutfağının varlıklı bulunduğunu ve kebabı yemeye birlikte muhtelif doyamadığını dile getirdi.

“Türk mutfağının zenginliğini, güzelliğini ve lezzetini zat devletlerinde anlatıyorlar”

 

Dünyanın ciharıyek indinde gerçekleşen aşındırmak fuarlarında 8 senedir Denizli Kebabı’nın tanıtımı düşüncesince çalışma verdiği ve bunun karşılığını mevrut alıcılar ile aldığını özetleyen Dursun Göçenoğlu, “41 senedir Denizli Kebabı’nı şahısların önüne sunuyoruz. sonuç 8 senedir ise yurtdışındaki fuarlara yaptığımı ziyaretlerin meyvesini alıyoruz. Bu grubumuzda Amerika’da oturan Çinli ve Tayvanlı alıcılarımız bulunuyor. Yurtdışında gerçekleşen fuarlarda Denizli Kebabı’nı aşırı çalışma vererek tanıtımını sağladık. Şimdi kentimizde mevcut Pamukkale Travertenleri ve zamanı mekanları kullanmak düşüncesince mevrut gruplar ünlü kebabı elleriyle yiyor. Kebabı yerken aşırı da esenlik alıyorlar. Türk mutfağının zenginliğini, güzelliğini ve lezzetini zat devletlerinde anlatıyorlar. Biz ise bundan melodi ve alım çalım duyuyoruz” niteleyerek konuştu.

Denizli kebabını elle yiyen turistlerden gülümseten yorumlar

Kaynak: IHA

Denizli kebabını elle yiyen turistlerden gülümseten yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.