Diyarbakır’da Ulusal Psikolojik Danışmanlar Günü kutlandı

Diyarbakır’da Ulusal Psikolojik Danışmanlar Günü kutlandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Diyarbakır Şubesi, 100’ü aşkın psikolojik danışmanla 30 Eylül Ulusal Psikolojik Danışmanlar Günü’nü kutladı.

 

Yenişehir ilçesi Sümer Park içerisinde bulunan Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Bahçesi’nde düzenlenen kutlamada 100’ü aşkın psikolojik danışman yer aldı.

 

Dernek Başkanı Hayriye Müjde Erçetin, meslektaşlarına yönelik düzenlemiş olduğu gecede birlik ve beraberliğin alanları için önemli olduğunu, kentte psikolojik danışma ve rehberlik hizmetlerinin gelişimi, meslektaşlarının becerilerinin geliştirmesi ve kamuda çalışan meslektaşlarının özlük haklarının giderilmesi noktasında yanlarında olduğunu söyledi. Erçetin, “Ülkemizde PDR hizmetlerinin 70 yılı aşkın bir geçmişi bulunmaktadır. 1950’li yıllarda kavram olarak Türk eğitim sistemine giren PDR hizmetleri, günümüzde eğitim, adalet, sağlık, endüstri ve birçok alanda çalışma alanı olup bu alan günümüzde giderek artmaktadır. Bu alanda çalışan arkadaşlarımızın tüm haklarını savunmak ve mesleğin ülkemizde gelişimi için faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

 

IHA

Diyarbakır’da Ulusal Psikolojik Danışmanlar Günü kutlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.