Emenler Mahallesi yollarının yapılacağı günü bekliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Emenler Mahallesine yapılması beklenen yollar yıllar geçmesine rağmen cevap bulamadı.

2019 yılında Emenler dağında çıkan yangını söndürebilmek için giden dozerler, yol olmadığı için çıkamamıştı.

2019 yılının Eylül ayında yol yapılması için Kaymakamlığa dilekçe veren Emenler Köyü Muhtarı Adem Meşe’nin dilekçesine cevap tam 3 yıl sonra geldi.

16/05/2022 tarihinde yol çalışmaları için ekipler geldi. Çalışmalar başladı, Yolumuz yapılıyor diye sevinen köylünün hevesi kursaklarında kaldı. Yol çalışma ekipleri kazdıkları yolu öylece bırakıp gittiler.

Emenler – Veliler Mahallesi bağlantı yolunu da yarım bıraktılar

İZSU Veliler Mahallesine su borusu yatırdı. Yolu kazdılar ancak yolu yarım bırakıp gittiler.

Geçtiğimiz genel seçimlerden 2 gün önce gelip greyderle kazıp öylece bıraktılar. Ekipler başka bir mahalle Hisar Mahallesine yol çalışmasına gitti. İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüyle görüşen Emenler Köyü Muhtarı Adem Meşe şunlara söyledi :İzmir Büyükşehir Fen işleri müdürü ile görüştüm, yapacağız diyorlar, hala icraat yok. Yol yapımı için defalarca dilekçe verdim, yetkililerle görüştüm, yapacağız diyorlar, ama ne gelen var nede yolla ilgilenen var. Yol eskisinden daha kötü oldu. Yağan yağmur sularından oluşan sel suları çakıl ve taşları vatandaşın tarlasını dolduruyor. Köyümüz yarım kalan yol ve su çalışmalarından dolayı mağdur. Bir an önce çalışmalar tamamlansın.

Mustafa Uysal

 

Emenler Mahallesi yollarının yapılacağı günü bekliyor

Yorumlar kapalı.