GELECEĞE ‘’ENGELSİZ’’ FİDANLAR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tire Belediyesi, engelli vatandaşları sadece ‘Engelliler Günü’nde değil her zaman düşünerek farkındalık çalışmalarının yenilerine imza atıyor. Son olarak Ebulfez Elçibey Parkı’nda bulunan Engelsiz Kafe etrafına her bir engelli çocuk için isimlerine ithafen fidanlar dikiyor.
Proje kapsamında Başkan Duran, engelli çocuklardan biri adına kendi elleriyle ilk fidanı dikerek şu ifadelere yer verdi:
‘’ Her birimizin engelli adayı olduğu toplumumuzda; onları anlamak, yanlarında olduğumuzu hissettirmek çok önemlidir. Bizler elimizden geldiği kadar onları unutmamaya, onlarla hemhal olmaya özen gösteriyoruz. Yapmış olduğumuz destekler ve oluşturduğumuz farkındalık projelerimizle bir gün değil her gün onların yanındayız. Hizmete açtığımız ‘Engelsiz Kafe’mizde engelli vatandaşlarımız ve çocuklarımız burada sık sık bir araya geliyor, sosyalleşiyorlar. Bilindiği üzere Tiremizin kendi uhdemizde olan bölgelerini sürekli yeşillendiriyor, vatandaşlarımızın yeşille iç içe zaman geçireceği ferah mekanlar oluşturuyoruz. Bugün burada da parkımızın müsait olan bölümlerine engelli yavrularımızın isimlerini yaşatacak fidanlar dikerek geleceğe armağan ediyoruz’’ dedi.
Etkinlik anısına Başkan Duran, vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirerek bu güzel anı ölümsüzleştirdi

GELECEĞE ‘’ENGELSİZ’’ FİDANLAR

Yorumlar kapalı.