Gençlerin hayal gücüyle Sakarya düşüncesince 4 proje

Gençlerin hayal gücüyle Sakarya düşüncesince 4 proje
SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN GENÇ KATILIMLI PROJE VE GİRİŞİMCİLİK ATÖLYESİ'NİN BAŞLATTIĞI 'SERBEST FİKİRLER' VE 'FİKİRDEN GİRİŞİMCİLİĞE' TEMALI 2 AYRI YARIŞMADA KAZANAN PROJELER BELLİ OLDU. (İHA/SAKARYA-İHA)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Genç Katılımlı Proje ve Girişimcilik Atölyesi’nin başlatmış olduğu ’Serbest Fikirler’ ve ’Fikirden Girişimciliğe’ temalı 2 ayrı müsabakada elde eden planlar mahsus oldu.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, çaylaklık temalı proje ve uygulamalarına açıklık vermeden bitmeme ediyor. Ekrem Yüce’nin “Gençlerin düş gücü ve fikirleri en şişman gücümüz” anlayışıyla başlatılan icraat çerçevesinde Sakarya’nın yarınları düşüncesince atık en ehemmiyetli adımlarda gençliğin imzası var. Son adına Genç Katılımlı Proje ve Girişimcilik Atölyesi’nin başlatmış olduğu dü kip konkur sonuçlandı. “Serbest Fikirler” ve “Fikirden Girişimciliğe” temasıyla planlı dü ayrı müsabakada 15-30 (Serbest Fikirler) ve 18-40 (Fikirden Girişimciliğe) gözyaşı aralığındaki gençler, düş gücü ve kabiliyetlerini birlikte araya getirip birbirinden doğurucu planlar ortaya koydu.

 

Yarışmalardan ilki bulunan “Serbest Fikirler” temasında 75 proje başvuruyu fiş ve 10 proje kamuoyunun oylamasına sunuldu. Toplamda 3 bin 468 düzen kullanıldığı bu müsabakanın şampiyonu en birlikte tomar oyu düzlük Arda Gürsoy’a ilişik “Topraksız Tarım Projesi” oldu. Genç isme ilişik proje büyükşehir bürokratları çeşidinden da incelenerek değerlendirmeye layıkıyla uygulamaya alınacak. Gürsoy’a ise kalburüstü emek vermesi nedeniyle dünyalık ödülü alacak. “Fikirden Girişimciliğe” temasıyla meydana getirilen öteki müsabakada ise acemi birlikte ürün, ekincilik girişimciliği ve iş süreçlerini ihya kategorilerinde aşırı sayıda müracaat alındı. Kıymetli fikirleri, serbest birlikte hayal enerjisini ve inovatif uygulamaları içeren planlar Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla Ofis Sanat Merkezi’nde hakem heyeti değerlendirmesine sunuldu. Ayrıca planların malikleri hakem heyeti karşısında projesini tabir kılmak düşüncesince etraflıca birer lokma tatlısı yaptı. Değerlendirme ve puanlama böylecene bu müsabakada 3 proje seçildi. Sena Nur Çetin’in “Ayarlanabilir Süreli Gece Lambası” projesi birinci, Serhat Özkahya’nın “Sakarya Akıllı Otopark Sistemi” (PARKYAPP) projesi ikinci ve Mücahit Yıldırım’ın “Çark Tekne Taksi (ÇTT) Ulaşım” projesi üçüncü oldu.

Gençlerin hayal gücüyle Sakarya düşüncesince 4 proje

Kaynak: IHA

Gençlerin hayal gücüyle Sakarya düşüncesince 4 proje

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.