Hamza Dağ ve Bilal Saygılı Kiraz’da

AK Partili Hamza Dağ ve Bilal Saygılı Kiraz'da partililerle buluştu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir'de partisinin yerel seçim hedefine ilişkin "Öncelikli hedefimiz, bizde olmayan belediyeleri kazanmaktır." ifadesini kullandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kiraz Ak Parti Teşkilat toplantısında konuşan Hamza Dağ şunları söyledi:

Bizim olan belediyelerde hizmete odaklandık. Öncelikli hedefimiz, bizde olmayan belediyeleri kazanmak” derken; Saygılı, Soyer’e yüklenerek, Kiraz Devlet Hastanesi’nin tüm engellemelere rağmen mutlaka yapılacağını ve Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’ın devrede dedi

Kiraz ilçe yönetimi ile kadın ve gençlik kollarına seslenen Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ; “Özellikle yerel seçimlerin bizim için ayrı bir önemi vardır. Burada vatandaşımızın en iyi şekilde hizmet alabilmesini sağlayacak politikalar üretiyoruz. Her zaman ‘Önce millet’ dedik. Laf değil, iş ürettik. Bizim olduğumuz belediyelerde hizmete odaklandık. İnşallah 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere, tıpkı diğer seçimlerde olduğu gibi, teşkilat olarak hazırız, bu seçimlerde yapacaklarımız planlıdır. Öncelikli hedefimiz, biz de olmayan belediyeleri kazanmaktır. Bergama’da, Kınık’ta, Bayındır’da, Menemen ve Kiraz’da gösterdiğimiz hizmet belediyeciliğini, önümüzdeki dönemde diğer ilçelerde de göstereceğiz.” diye konuştu. CHP’nin İzmir’i yıllardır ağlama duvarına çevirerek hizmetsiz bıraktığını, ilçelere yönelik de iki yüzlü bir hizmet anlayışı sergilediğini söyleyen AK Parti İl Başkanı Bilal Saygılı, şunları söyledi; “Kiraz’ın en büyük ihtiyacı olan hastane projesini engelleyecek kadar ileri giden bir haset içindeler. Bunu pek çok yerde yapıyorlar. Engelliyorlar ama engelleniyoruz diye sızlanıyorlar. Daha doğrusu beceriksizliklerini örtmeye çalışıyorlar. Kiraz Devlet Hastanesi’ni geciktiren CHP’li Büyükşehir Belediyesi de duysun; bu hastane mutlaka yapılacak ve halkımıza hizmet verecek. Genel Başkan Vekilimiz Sayın Binali Yıldırım Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüştü. İmar planları düzenlenerek yeniden askıya çıkıldı. Bakanlığımızın girişimleriyle bu yatırımı mutlaka hayata geçireceğiz. CHP’nin iki yüzlü hizmet anlayışına kurban ettirmeyeceğiz.”Merkezi ve yerel idarenin aynı yere yumruk vurmasının önemine değinen Başkan Saygılı; “Hizmetin gücü ve verimi burada ortaya çıkıyor. İnşallah İzmir’in diğer ilçelerinde de bu uyum AK Belediyecilikle birlikte yakalanacak. Bakın; Kiraz’da bugün DEÜ Veterinerlik Fakültesi var. Doğalgaz var, TOKİ var. Küçük Menderes’in ıslahı, hükümetimizin el attığı ve çiftçimize soluk aldıran Çatak, Haliller, Suludere Barajları var. Belediyemiz de canla başla çalışıyor. Yeni üretici yolları açtı, 11 spor tesisi yaptı, kapalı pazaryerinden parklara Kiraz’ın çehresini değiştirdik. AK Belediyecilik; her canlıya dokunan, ihtiyacı olana el uzatan bir belediyeciliktir. Hamza Başkanımızın da dediği gibi; merkez ve yerel yönetimin ortak dili ve hareketi berekettir, güçtür. İnşallah; 2024’te İzmir ve tüm ilçeleri bu gücü tercih edecek, hizmeti tercih edecek.” dedi.

Kiraz Ak Parti Teşkilat toplantısında katılan Ak Parti İl Başkanı Bilal Saygılı “Kendi açılarından telaşlarını anlıyoruz. Ama, her sıkıştıklarında hükümeti hedef almalarını anlamıyoruz. Algı operasyonu da bir yere kadar. Söyleyelim İzmir için neler yaptık: 11 bin 415 yeni derslik inşa ettik, 3’ü devlet olmak üzere toplam 4 yeni üniversite kurduk. 18 bin 215 gencimizin barınacağı yükseköğrenim yurt binaları açtık. 2’si stadyum olmak üzere toplam 115 spor tesisi inşa ettik. Sağlıkta 2 bin 610 yataklı, 46 hastane dâhil 127 sağlık tesisi kazandırdık. Bayraklı Şehir Hastanemizle dev bir yatırıma ve sağlık konforuna imza attık. Onlar büyük İzmir depreminde 1 heykel yaptı; kentsel dönüşüm adı altında bir faciaya imza attı; TOKİ eliyle 5 bin 52 konut ve 257 ticari alan yaptık ve biz tüm depremzedelerimizi 2 yıl içinde yeni yuvalarına kavuşturduk. Ulaştırma yatırımlarımızı ve diğerlerini saymaya zaman yetmez. Henüz belediye binasını yapamamış, anıt bina planları yapan; Alt yapı, üst yapı, arıtma, koku, trafik sorunlarının çığ gibi büyümesine seyirci kalan; tek bir vaadini yerine getiremeyen; Buca Metrosu’ndan Opera Binasına, Karşıyaka Stadı’ndan Buca-Otogar Tüneli gibi arap saçına dönen şaibeli projeleri ellerinde patlayan; Şirketlerini borç batağında, İzmirlileri hizmet yokluğunda; kaygı girdabında boğan; Günü kurtarma derdiyle yaptıkları açıklamalarla son virajı dönmeye çalışan CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’e tavsiyemizdir; Hükümeti bıraksın İzmir’e baksın! Top çevirmesin, kendi yaptıklarını anlatsın!

 

Haber Merkezi

Hamza Dağ ve Bilal Saygılı Kiraz’da

Yorumlar kapalı.