Hasta çocuğu okula göndermeyin

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri kent Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ayşin Kılınç Toker, şita aylarının yaklaşmasıyla bu arada yukarı teneffüs yolu enfeksiyonlarının arttığını söyleyerek, “Özellikle marazlı bulunan evlatlarımızın okula gönderilmemesi dair hususi ortak güç masrafımız gerekiyor” dedi.

Havaların soğuması ve okulların açılmasıyla bu arada mestur bölgelerde saat geçirmenin arttığını kaydeden Kayseri kent Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ayşin Kılınç Toker, yukarı teneffüs yolu enfeksiyonlarında çoğalma bulunduğunu belirtti. Toker, “Kış ayları yaklaştıkça mestur bölgede saat geçirmeye henüz baş döndürücü başlayacağız. Özellikle okullar açıldı ve füru zat hususi hijyenlerini gerçekleştiremedikleri düşüncesince yukarı teneffüs yolu enfeksiyonlarına baş döndürücü açıklar. Üst teneffüs yolu enfeksiyonu baş döndürücü türlü virüslerle olabiliyor. İnfluenza virüsünün aşısını olabiliyoruz fakat bunun haricinde ayrımlı virüslerde var. Bunun düşüncesince okulda mestur ortamlarda, mestur yerlerde gene temizliğe ve mesafeye ilgi etmemiz gerekiyor. Özellikle marazlı bulunan evlatlarımızın okula gönderilmemesi dair hususi ortak güç masrafımız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Dünya genelinde güneş tacı virüs düşüncesince toy varyantların bahis konusu bulunduğunu kaydeden Toker, “Şuan düşüncesince vatanımızda yayılmış namına tanıdık ortak modifikasyon çeşidi değil. Ancak önümüzdeki teşrinievvel ve teşrinisani aylarında bu modifikasyon ile maç imkanımız var. Şu an içre elbette seyredeceğini bilmiyoruz. Belki de ferah ortak halde atlatılacaktır fakat başta çocuklarımızı ve riziko grubundaki yaşlılarımızı marazlı bulunan başka eşhas ile görüştürmeden geçmiş ilgi etmemiz lazım” dedi.

Kaynak: IHA

Hasta çocuğu okula göndermeyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.