İZSU’dan Hamamköy’e altyapı yatırımı ve yeni sondaj kuyusu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü’nün Ödemiş’in dört bir yanında devam eden yatırımları arasında Hamamköy Mahallesi’ndeki içme suyu altyapısı güçlendirme projesi ve yeni sondaj kuyusu da yer alıyor.

Aydın Dağları üzerinde yer alan Hamamköy Mahallesi’nde içme suyu ihtiyacını karşılayan sondaj kuyusu ile depo arasındaki iletim hattı İZSU Genel Müdürlüğünce yenilendi. Karayolu altında kalan ve Köy Hizmetleri döneminde inşa edilmiş olan iletim hattında sık sık arızalar yaşanırken hat zaman içerisinde ekonomik ömrünü de tamamlamıştı. Bu terfi hattı Karayolları Genel Müdürlüğü ile yapılan protokol ile karayolu sınırına deplase edilerek yenilendi. Hamamköy’de 1.etap yatırım programı kapsamında söz konusu çalışmada yaklaşık 500 metre yüksek dayanıma sahip “Düktil Boru” olarak adlandırılan boru cinsi kullanıldı.

İletim hattı yatırımının yanı sıra Hamamköy’e ek içme suyu kaynağı sağlamak için 1 adet daha sondaj kuyusu açıldı ve mevcut doğal kaynak suyu gözlerinde bakım ve onarım çalışmaları tamamlandı. Hamamköy’de 2. Etap altyapı yatırımları önümüzdeki günlerde sürecek.

İZSU Ödemiş Teknik Şube Müdürlüğü Yetkilileri “İdaremiz sorumluluğundaki yerleşim yerlerinin problemlerinin kesin çözüm olması amacıyla yüksek teknolojili ve yüksek dayanımlı borular ile çalışıyoruz. Ayrıca kesintisiz içme suyu temini noktasında tüm mahalleler özelinde doğal kaynak suyu gözlerinin bakım-onarım çalışmaları, yeni doğal kaynak suyu gözleri oluşturma çalışmaları ve yeni kuyu açılmasıyla ilgili çalışmalar hız kesmeden devam ediyor” dedi.

Haber Merkezi

İZSU’dan Hamamköy’e altyapı yatırımı ve yeni sondaj kuyusu

Yorumlar kapalı.