Kent Konseyi: ÜLKEMİZ VAHŞİ MADENCİLİKLE ZEHİRLENMESİN

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ödemiş Kent Konseyi: “Toprağımıza, suyumuza ve havzamıza sahip çıktık”

Ödemiş Kent Konseyi, Şubat ayı olağan toplantısı, 15 Şubat Perşembe akşamı Mehmet Taşlı başkanlığında Ödemiş Öğretmenevi toplantı salonunda yapıldı.

Tek gündemle bir araya gelen Kent Konseyi, Erzincan’da meydana gelen altın madeni kazası ve sonrasında gelişen olayları değerlendirdi.

CENNET HAVZAMIZDA DOĞAL ZENGİNLİKLERİMİZİ KORUMALIYIZ.

Yapılan değerlendirmelerde, Ödemiş ve çevresinde yapılan maden girişimlerine karşı haklı bir duruş sergilendiği belirtilerek, “Şirketler kar, insanlar can derdinde” yorumunda bulunuldu.

“Üzülerek belirtmek isteriz ki Erzincan İliç’te yaşananlar bir kaza ya da kader değildir. Daha önceki felaketin ardından halk ve çevre sağlığı için bu konuda yeterli önlemlerin kesinlikle alınmadığını, bilimin ve kamu yararının göz ardı edildiğini ve vahşi madenciliğin ne denli büyük tehlikeler barındırdığını büyük bir acı yaşayarak gördük” denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“TEMA Vakfı Erzincan’daki altın madeninde meydana gelen felaketle ilgili olarak, ‘Bu bir kaza değildir, yaşanan felaket göz göre göre gerçekleşmiştir” yorumunda bulunmuştur. Özellikle altın madenciliği ile ilgili tüm uyarılara kulak tıkanmış, doğanın katledilmesine göz yumulmuştur.

HAVZAMIZDA ÇEVRE MÜCADELESİ YILLARDIR SÜRÜYOR.

Bozdağ ve çevresinde de yaklaşık 15 yıldan bu yana benzeri madenler açılmak istenmiş, fakat başlangıçta HAVZA-PLAT ve son dönemde Küçük Menderes Havzası Koza Hareketi Derneği(KOZADER)nin şemsiyesi altında bir araya gelen çevreci kişiler ve kuruluşlar, konuyla ilgili gerçekleri halkımıza anlatmaya çalışmışlardır. Biz de Kent Konseyi olarak bu kurumlardan devraldığımız bu mücadeleyi aynı doğrultuda sürdürdük. Doğaya zarar verecek her türden girişimin karşısında durduk. Bu konuda halkımıza uyarıcı bilgiler verdik. Erzincan’da meydana gelen felaketten de anlaşılacağı gibi; siyanür kullanılan, doğayı tahrip eden ve yaşam alanlarına zar veren maden çalışmaları uzun vadede insanlığa zarar vermektedir.

DOĞAYI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

Bu ve benzeri çalışmaların her zaman karşısında olacağız. Çevreci duyarlılıklarla hareket eden kişi ve kuruluşlar tarafından kurulan KOZADER,Havza-Plat ve Ödemiş Kent Konseyi, doğanın ve insanın yanında olmaya devam edecek”

Haber Merkezi

Kent Konseyi: ÜLKEMİZ VAHŞİ MADENCİLİKLE ZEHİRLENMESİN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum

  1. 29 Mart 2024, 21:41

    Meilleure application de contrôle parental pour protéger vos enfants – Moniteur secrètement secret GPS, SMS, appels, WhatsApp, Facebook, localisation. Vous pouvez surveiller à distance les activités du téléphone mobile après le téléchargement et installer l’apk sur le téléphone cible. https://www.mycellspy.com/fr/

  2. 31 Mart 2024, 16:03

    Le logiciel de surveillance à distance du téléphone mobile peut obtenir les données en temps réel du téléphone mobile cible sans être découvert, et il peut aider à surveiller le contenu de la conversation.