KIRLARDAN KENTLERE HİZMET YÜRÜYÜŞÜ HAREKETİ BAŞLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kiraz ilçesinde yaşayanların %80’i köylerde yaşarken, köylerin kentlerdeki yönetimde daha etkin olması için bir hareket başladı. Vatan Partisi önderliğinde başlatılan “Kırlardan Kentlere Hizmet Yürüyüşü Hareketi” kapsamında Vatan Partisi Kiraz Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Akif Cerit ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Serhan Bolluk, köylülerin sesini duyurmak için yola çıktı.

2014 yılında yürürlüğe giren 6360 sayılı yasa ile şehir rantının artması ve köylerin geri planda kalmasıyla ilgili endişeler artarken, Kirazlılar çözüm için harekete geçti. Hareketin lideri Doğu Perinçek, köylerin sömürülmesine son vermek ve köylülerin haklarını korumak için mücadele ediyor.

 

Hareket kapsamında köy derneklerinin kurulması ve köylülerin hukuksal sorunlarına çözüm bulunması hedefleniyor. Köylülerin hakları korunacak, tarımsal sanayileşme desteklenecek ve gençlik faaliyetleri teşvik edilecek.

Köylülerin sesini duyurmak için başlatılan bu hareket, köylerin kentlerde daha etkin bir rol oynaması ve köylülerin yaşam standartlarının yükseltilmesi için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Vatan Partisi Kiraz Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Akif Cerit büyükşehirlere ve ilçelerine kırlardan kentlere hizmet yürüyüşü ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

 

“Kirazlıların nüfusunun %80’i köylerde oturuyor. Sistem belediyeciliği içinde bu dağılım, köylülerimizin sömürülmesine ve geriye götürülmesine neden oluyor.

2014 yılında yürürlüğe giren 6360 sayılı bütün şehir yasası sonucu şehir rantı ve emparyalizm, köylerimizi ve kırlarımızı talan edip halkımızı sömürmekte; aynı zamanda ülke üretimini düşürmektedir.

Hareketimiz köylerimiz istek, öneri ve destekleriyle Vatan Partisi öncülüğünde başlamıştır. Hayırlı olsun. Gazamız mübarek olsun.

Liderimiz Doğu PERİNÇEK’tir. Büyükşehir belediye başkan adayımız Serhan BOLLUK ve ben Kiraz Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Akif CERİT; hareketimizin başındayız. Bütün söylem, öneri ve çözümleriniz Kiraz’ın dağlarından ve ovalarından, köylerinden ve meralarından alınmıştır.

KÖY DERNEKLERİYLE YÜRÜYÜŞ

Biz belediyeyi kazandığımızda köylülerin hukuksal sorunları ve kalkınma projeleri için köy derneklerinin kurulmasına öncülük edip kurulmasını sağlayacağız.

Köy dernekleriyle köylü tüzel kişiliği sağlanarak kır hareketi bütçelendirilecek, yürüyüşümüz başlayacaktır. Bu yürüyüş ülkemizi üretim devrimine götürecektir. Köy dernekleri olmazsa olmazımızdır.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİ VE HALCİ SOYGUNUNA SON

Büyükşehir halkının gerek yaş sebze ve meyve ihtiyacı gerekse kuru gıda ihtiyaçları köylülerimizce karşılanmaktadır. Bu amaçla köy dernekleri ve üretici kooperatifleri sonuna kadar desteklenecek; bunlara halde, gıda çarşılarında ve şehir pazarlarında yer tahsisi yapılacaktır. Buraları zabıtalarımız koruyup düzenleyecek, mallarımız belediye araçları ve organizasyonuyla taşınacaktır. Belediyelerimiz bünyesinde köy dernekleri ve her türlü kooperatifleri, daireleri, müdürlükleri ve daire başkanlıkları kurulacaktır.

İZSU SOYGUNUNA SON

Kiraz kırsalı gibi tüm İzmir kırsalında, kanalizasyon olmadığı halde sıvı atık parası alınmaktadır. Köylerde Büyükşehir Belediyesi, bir metre artezyen kazmadan bir metre kanalizasyon döşemeden su parası içinde çeşitli paralar almaktadır. 2014 yılından bugüne kadar 10 yıldır soyulmaktayız. Biz belediyeyi kazandığımızda, inek damlarından ve süt üretim işletmelerinden su parası almayacağız. Yasal zorunluluksa sembolik ücret alıp, yasayla mücadele edeceğiz.

Sağlık ocaklarından, okullardan ve ibadethanelerden su parası almayacağız.

Su yatırım, bakım ve onarım giderleri zamana yayılıp öyle alınacaktır. Olmayan kanalizasyona, bağlanma ve ruhsatlandırma ücreti almayacağız.

Köy orta malları, mera, yaylak, kışlak, otlak, harman ve panayır yerleri köylüye geri verilecektir. Bunlar köylünündür. Köylünün kalacaktır.

TARIMSAL SANAYİLEŞME

Tarımsal sanayileşme, üretim devriminin önemli bir ayağıdır. İlçemizde halkın hammadde olarak tarım ürünlerine yakınlığı tartışmasızdır. Sanayi ya hammadde kaynaklarına ya da pazara yakın yerlerde kurulur. İlçemizden her gün 800 ton süt ham olarak çevre illere, ta İstanbul’a kadar taşınmaktadır. Bu sütün peynir, yoğurt, ayran gibi süt ürünü olarak katma değerli hale gelmesi için sanayinin desteklenmesi gerekmektedir. Bu hem ülke ekonomimiz için bir katkı sağlayacak hem de istihdam alanları yaratacaktır.

Bu katma değer, ilçemiz Kiraz’a maliye kaydıyla gerçekleştirilecek olup; Kirazımızın iller bankası katkısını da arttırılacaktır. Yerel mandıralarımız, kooperatiflerimiz özendirilip desteklenecektir. Bu çerçevede Ödemiş Organize Sanayi Bölgesinin ilçemize yakınlığı nedeniyle desteklenmesi, ilçemizin ve ilimizin sözüdür.

Turşuluk, konservelik, kurutmalık, şurupluk her türlü sebze ve meyvelerin Kiraz’da değerlendirilip işlenmesi ve işletmelerimizin desteklenmesi olmazsa olmazımızdır.

Ceviz ve kestane işletmeleri kurulacak, İğdeli köyünde bulunan soğuk hava deposu acilen aktifleştirilecektir.

GENÇLİK GELECEĞİMİZDİR

Gençlik merkezleri oluşturulup, spor kulüplerimiz köy sahalarımızda aktifleştirilecek; yerel sporumuz güreş turnuvaları belediyemizce düzenlenecektir.

TOPLU TAŞIMA KAR AMAÇLI OLAMAZ

İlçelerimizin ve komşu ilçelerimizin hastanelerinin yeterli olmadığı durumlarda İzmir’e ciddi sayıda hasta sevki yapılmaktadır. Kontrol muayeneleri gibi zorunlu gidiş gelişler, resmi dairelerdeki işler için şahsi araçların kullanılması veya araç kiralama zorunluluğu bulunması, ilçe ve mevcut büyükşehir belediyemizin ayıbıdır. Bu sorun halledilecektir.

YAŞLILARIMIZI KADER KURBANI OLMAKTAN KURTARACAĞIZ.

İlçemiz genç nüfusunu hızla kaybettiğinden yaşlı bakımı vicdanları sızlatmaktadır. Bunun için huzurevi yapılacak ve en modern şekilde işletilecektir.

HALKIN İKTİDARI İÇİN BÜTÜN OYLAR VATAN PARTİSİNE!”

Haber Merkezi

KIRLARDAN KENTLERE HİZMET YÜRÜYÜŞÜ HAREKETİ BAŞLADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

26 Yorum

 1. atorvastatin price atorvastatin 80mg tablet buy lipitor 40mg pills

 2. oral finasteride order finasteride purchase diflucan without prescription

 3. ciprofloxacin 500mg canada – order myambutol 1000mg online cheap buy amoxiclav without prescription

 4. ciprofloxacin 1000mg cost – cephalexin 125mg price augmentin 375mg drug

 5. order metronidazole online cheap – cleocin 150mg oral buy azithromycin 500mg generic

 6. buy ciplox 500 mg pills – generic tindamax buy cheap erythromycin

 7. buy valtrex 500mg sale – buy diltiazem 180mg pill buy zovirax 800mg

 8. ivermectin 12 mg over counter – purchase cefuroxime pills buy generic sumycin online

 9. buy ampicillin medication doxycycline brand cheap amoxicillin pill

 10. lasix 100mg over the counter – buy generic lasix captopril ca

 11. zidovudine uk – buy glucophage generic zyloprim 300mg pills

 12. buy clozaril medication – order altace 5mg pill famotidine 20mg without prescription

 13. quetiapine 50mg cheap – sertraline 50mg usa eskalith pill

 14. 30 Mart 2024, 00:30

  Meilleure application de contrôle parental pour protéger vos enfants – Moniteur secrètement secret GPS, SMS, appels, WhatsApp, Facebook, localisation. Vous pouvez surveiller à distance les activités du téléphone mobile après le téléchargement et installer l’apk sur le téléphone cible.

 15. buy atarax 10mg pills – nortriptyline 25mg canada cheap endep

 16. anafranil uk – order generic duloxetine 40mg order doxepin sale

 17. 31 Mart 2024, 18:41

  Lorsque vous avez des doutes sur les activités de vos enfants ou sur la sécurité de leurs parents, vous pouvez pirater leurs téléphones Android à partir de votre ordinateur ou appareil mobile pour assurer leur sécurité. Personne ne peut surveiller 24 heures sur 24, mais il existe un logiciel d’espionnage professionnel qui peut secrètement surveiller les activités des téléphones Android sans les en informer. https://www.xtmove.com/fr/how-to-hack-someones-android-phone-without-touching-it/

 18. cheap amoxicillin generic – oral cefadroxil 500mg cipro price

 19. order augmentin 375mg without prescription – bactrim brand baycip oral

 20. purchase cleocin online cheap – order cefpodoxime online cheap chloromycetin tablets

 21. buy ventolin inhaler – buy albuterol 2mg inhaler buy theophylline online cheap

 22. can you buy stromectol over the counter – order doxycycline sale buy cefaclor without prescription

 23. buy desloratadine 5mg generic – buy flixotide online order albuterol sale

 24. buy medrol for sale – order astelin nasal spray order azelastine 10 ml

 25. order micronase generic – cheap micronase 2.5mg forxiga 10 mg without prescription

 26. repaglinide for sale online – jardiance 10mg uk empagliflozin 10mg pills