Mavi su paniği sürüyor yetkililer şikâyetin gelmesini bekliyor

İzmir Çiğli’de mavi su paniği gündeme oturdu, İZSU ise ihbar gelmediğini ileri sürerek konuyla ilgili çalışmalara girişmedi. Bölge halkı ise panik içinde çeşme sularından dert yandı.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

12 Ağustos Cumartesi gün içinde İzmir Çiğli’de lavabonun şebekesinden mavi su akıntısını sosyal medyada paylaşan bir vatandaşın ardından eleştiri yağmuru başladı. Mavi suyun Çiğli’den başlayarak İzmir’e doğru panik yarattığı söylenmesiyle sosyal medyada paylaşılan video yayılmaya devam ediyor.

Şikâyet yok

yenikiraz.com yazarından Turgay Kılıç’ın haberine göre; Şebekeden mavi suyun akmasıyla başlayan panik, sosyal medyada yayılmaya devam ederken İZSU Genel Müdürlüğü, konuyla ilgili bir yazılı açıklama yayımladı. Sosyal medyada yayılan mavi renkte akan suya karşın “Ne zaman, nerede kaydedildiği bilinmeyen bir videoda musluktan mavi renkte bir suyun aktığı görülmekte ve bu görüntülerle İSZU Genel Müdürlüğü haksız bir şekilde ilişkilendirilmeye çalışılmaktadır. Söz konusu görüntülerle dayanarak yapılan haberlerde de herhangi bir konum ve adres bilgisine ye verilmemektedir. Kurumumuza yapılmış bu yönde bir şikâyet ve bildirim de bulunmamaktadır” dedi.

İtibar zedeleme

İZSU, yaptığı açıklamanın devamında görüntülerin yayılmasına ilişkin kuruma karşı itibar zedeleme girişiminde bulunulduğuna dikkat çekere “Görüntülerin bir İZSU abonesine ait olması ve yapılan eylemin farklı bir niyet barındırmaması halinde beklenen davranış kurumumuzla iletişime geçerek adres bilgelerini verip inceleme yapılmasını istenmektedir. İsim ve adres içermeyen görüntüler üzerinden algı çalışması tarafımızca bir kamu kurumumun itibarını zedelemeye yönelik çaba olarak değerlendirilmektedir” dedi.

İhbar yoksa araştırma da yok

İZSU, yaşanan mavi su konusuyla ilgili iki gün geçmesine rağmen herhangi bir şikâyetin gelmediğinin altını çizerek şikâyetin gelmediği bölge için faaliyetin de askıda kaldığı görüldü. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler ise bölge halkını paniğe sevk etmeye devam ediyor.

Haber Merkezi

Mavi su paniği sürüyor yetkililer şikâyetin gelmesini bekliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 Yorum

  1. -__-

  2. 👀

  3. İşimiz allaha kaldı