ÖDEMİŞ’İ YÖNETMEYE TALİBİZ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerel seçimlere az bir süre kala AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen, yapılan hizmetlerin durumu, seçim çalışmaları, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ ve AK Parti’nin Ödemiş Belediye Başkan Adayı hakkında TV9 İzmir mikrofonlarının sorularını yanıtladı:

Yerel seçimlere az bir süre kaldı, seçim çalışmalarınız nasıl ilerliyor?

Seçim Koordinasyon Merkezimiz kurulalı bir ay oldu. Planlamalarımız, yarın adayımız açıklanacakmış gibi 68 günlük hesaplamayla hepsi hazır. Projelerimiz hazır durumda. Adayımız açıklanıp, meclis üyelerimiz belli olduğunda hemen başlatacağız. Hem projelerimizle hem adaylarımızla İnşallah vatandaşlarımızın karşısına çıkacağız.

İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Hamza Başkanımız gençlik kollarından, partimizin en alt kademesinden genel başkanlık yardımcılığına kadar çıkmış, 3 dönem milletvekilliğimizi yapmış, Ödemişimizde yapılan 2011’den itibaren projelerde imzası olan, hemen hemen Horzum köyümüzden Çamyayla’ya, oradan Çayır’a, Çayır’dan Yeşilköy’e, Ödemiş’in 99 mahallesine isimle hitap edebileceği, Ödemişimizin kardeşi, Ödemiş’in Büyükşehir Belediye Başkanı olacağına gönülden inanıyoruz. İlçemizin ve İzmir’in sorunlarını iyi bilen ve Cumhurbaşkanımızın A takımında yer alan, İzmir’i iyi bilen ve Ödemişimize en az 18 kere gelip, beni gece arayıp işte falanca abim hasta olmuş hastaneye git, falanca kardeşimizin bir ihtiyacı var ona yardım edelim diyip, herkesin ulaşabileceği ve gerçekten canı gönülden sevdiğimiz bir Başkanımız ve dağ gibi de teşkilatların arkasında duracağına inanıyorum. İnşallah Hamza Dağ Başkanımızın öncülüğünde 30 ilçede hem belediyeleri alıp hem de Büyükşehir’i alabileceğimize ve İzmir’i köyleşmiş durumundan hak ettiği yere getireceğine inanıyoruz. Hep beraber çalışıp, başaracağız, kazanacağız.

Ödemiş’te AK Parti’nin adayı ne zaman belli olacak?

Önce Büyükşehir adayımız belirlendi. 5 tane birbirinden değerli aday adayımız var. Parti içinde temayül yoklamaları yapıldı. Genel merkezden görüşlerimiz alındı, İl Başkanlarının görüşleri alındı. Büyükşehir Belediye Başkan adayımızın görüşü alındı ve anketler yapıldı. Biz de merakla bekliyoruz, en kısa sürede adayımız belirlenip açıklanacağını biz de tahmin ediyoruz. Bütün aday adaylarımız bizim için değerli, İnşallah hangisi aday olursa teşkilat olarak, Ödemiş halkı olarak arkasında durup AK Belediyeciliği, Ödemiş’e hak ettiği hizmetlerin gelmesi için canla başla çalışacağız.

Güney çevre yolu, Ödemiş’in girişi, okullarda ki tadilatlar ve çalışmalar ne durumda?

Bölünmüş yol şu anda hali hazırda devam ediyor. Güney çevre yolu hemen hemen bitmek üzere. Tren raylarının geçtiği üst geçitin inşaatı da başladı, hızlı bir şekilde devam ediyor. Ödemişimizin girişi de en yakın zamanda bitirilmeye çalışılacak. Gereli’de ki Gelinboz köprümüz de bitmek üzere. 50. Yıl Ortaokulunun evrak ve inşaat işleri tamamlandı İnşallah ara tatilde taşınacak, 2. Dönem öğretim durumunda ki öğrencilerimiz 50. Yıl’a taşınacak. Hulusi Uçaçelik’te bitti, şu anda onayları bekleniyor, yarıyıl tatili içerisinde taşıyabilme ihtimalimiz var. Kız Meslek Lisesi biraz daha sürecek, bunun yanında Zafer Mahallemizde 1999’dan beri olmayan okulumuz var. Hamza Başkanımızın girişimleri ile, Cumhurbaşkanımız ve Bakanlığımızın nezdinde okulumuz bitti, İnşallah en kısa sürede açılışı gerçekleştirilecek. Allah nasip ederse de Haziran ayında öğrencileri almaya başlayacak. Zafer Mahallemiz de okulumuz hizmet verecek.

 

Bizler Ödemiş halkının belediyecilik anlamında sıkıntılarını çok iyi biliyoruz. Ödemiş Belediyesi’ne ve Ödemiş halkına, en iyi projelerle hak ettiği hizmeti vereceğiz. Bu süreçte adayımız ve meclis üyelerimizle vatandaşlarımıza kendimizi ifade edeceğiz. Ödemiş’i yönetmeye ve hak ettiği değeri, hak ettiği hizmetleri almasına talibiz. İyi projelerle çıkacağız. Ödemiş Belediyesi’ni bir an önce en kritik yol sorunlarımızdan, kazılanlardan, su felaketlerinden, yağışlardan sonra oluşan sorunlardan, bunların hepsini biliyoruz. Biz Büyükşehir’i de, Ödemiş’i de alacağız. Ödemişimizi Küçük Menderes’in tekrar abisi konumuna, hak ettiği hizmetler konusunda her türlü hizmeti almasını sağlayacağız.

Haber Merkezi

 

ÖDEMİŞ’İ YÖNETMEYE TALİBİZ