Saliha Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu Cumhuriyetin 100. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde kurulan; siyasal, toplumsal ve kültürel alanda bir yenilenme, kalkınma, modernleşme ve aydınlanma projesi olan Cumhuriyetin ilanının 100. yıldönümünü milletçe birlikte kutlamanın coşku ve heyecanı içerisinde olduğunu ifade etti. Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanmasının ardından Cumhuriyet’in kurulmasının tarihin yazdığı ender bir başarı olduğuna dikkat çeken Özçınar Kutlu, açıklamasında “Şanlı bayrağımızın göklerde dalgalanmaya başlaması Türk Milleti’nin her ne koşul altında olursa olsun bağımsızlığından ödün vermeyeceğini belgelemiş, böylece Cumhuriyetimiz, aklın ve bilimin üstünlüğünü benimseyen, özgürce düşünebilen, kararlarını bağımsız ve sorumluluk bilinci içinde verebilen yetkin bireyler yetiştirmiştir. Kurtuluş Savaşı, milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin simgesi olmuştur.

Unutulmamalıdır ki, Cumhuriyet her şeyden önce barışın, huzurun ve kardeşliğin gölgesinde büyüyen demokrasi ağacıdır. Büyük Türk Milleti sahip olduğu değerlere her ne koşul altında olursa olsun sahip çıkan, kardeşliği din, dil, ırk, mezhep gibi bölücü unsurlara feda etmemeye yeminli bir millettir. 100 yıl önce yaşananlar, bizlere bugünümüzü armağan edenlerin zaferiydi. Bu zafer çok az millete nasip olacak kadar büyük ve onurlu bir sorumluluğu temsil etmekteydi. Hem bizden öncekilere hem de bizden sonrakilere karşı taşıdığımız sorumluluk ağır ancak, bir o kadar da gurur vericidir. Bu bilinçle her gün bir basamak daha yükselmek için neler yapabileceğimizin hesabını yapmalı, emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonrakilere çok daha iyi koşullar altında teslim etmeliyiz. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; İzmirli hemşerilerimizin ve tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Kiraz’da Cumhuriyetin 100. Yılı coşkuyla kutlanacak

28 Ekim Cumartesi çelenk koyma töreni ile başlayacak olan kutlama programı  29 Ekim günü ilçe stadyumunda çeşitli gösteriler, yürüyüş ve konser ile son bulacak.

Başkan Özçınar Kutlu :  “Kirazlıları Tüm Etkinliklere Katılmaya Davet Ediyorum”

“Cumhuriyetimizin 100. yılını, Kiraz’a ve Kiraz’lılara yakışır nitelikte etkinliklerle, coşkuyla ve gururla kutlayacak şekilde planlama yaptık. Tüm hemşehrilerimizi 100. yıl kutlamalarımızı takip etmeye ve katılmaya davet ediyorum.” dedi.

Haber Merkezi

Saliha Özçınar Kutlu’dan 29 Ekim mesajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Yorum

  1. 1 Nisan 2024, 00:58

    Alors que la technologie se développe de plus en plus vite et que les téléphones portables sont remplacés de plus en plus fréquemment, comment un téléphone Android rapide et peu coûteux peut – Il devenir un appareil photo accessible à distance ? https://www.xtmove.com/fr/using-android-mobile-phone-for-remote-monitoring-and-shooting/