Şanlıurfa’da simitçinin Togg hayali gerçek oldu

Şanlıurfa’da simitçinin Togg hayali gerçek oldu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şanlıurfa’nın Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, simit satarak geçimini sağlayan Tevfik Atan’ın milli otomobil Togg’u kullanma hayalini gerçekleştirdi. Togg’un direksiyonuna geçen Atan, hayalini gerçekleştiren Başkan Ekinci’ye teşekkür etti.

 

Viranşehir Oto Galeri Sitesi’nde esnaf ziyareti yapan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, burada simit satışı yapan Tevfik Atan ile tanıştı. Ekinci’nin sohbet ettiği simitçi Atan, Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobili Togg’u çok merak ettiğini söyleyerek, araca binme ve kullanma talebini iletti. Danışmanlarına talimat vererek simitçi gencin iletişim bilgilerini aldıran Ekinci, bugün Tevfik Atan’ın hayalini gerçekleştirdi. Atan ile bugün Millet Bahçesi’nde bir araya gelen Başkan Ekinci, Atan’ı makam aracı Togg’a bindirerek, Millet Bahçesi’nde ve şehirde birlikte tur attı. Başkan Ekinci sayesinde Togg’a binme hayalini gerçekleştiren ve direksiyon başına da geçme fırsatı bulan Tevfik Atan’ın mutluluğu gözlerinden okundu. Hayalinin gerçekleşmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Atan, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’ye teşekkür etti.

 

Tevfik Atan’ın sevincine ortak olan Ekinci de, “Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobili Togg’un Türkiye’ye kazandırılmasında çok büyük bir emek ortaya koyan başta Cumhurbaşkanımıza ve mühendislerimize yürekten teşekkür etmek istiyorum. Bizler de Togg’u makam aracı olarak kullanmaya başladık. İlçemizde milli otomobilimizi vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Bir esnaf gezimizde karşılaştığımız ve Togg’a binmeyi arzuladığını bizlere ileten Tevfik Atan kardeşimizin de bu isteğini yerine getirdik. Onun mutluluğuna ortak olduk. Bundan sonra da ülkemizin ilk yerli ve milli otomobilini çok değerli hemşehrilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

IHA

Şanlıurfa’da simitçinin Togg hayali gerçek oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.