Sivrihisar bölge turizminde büyük rol oynuyor

Sivrihisar bölge turizminde büyük rol oynuyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarihi ve kültürel mekanları ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini toplayan Eskişehir’in Sivrihisar ilçesi, gün geçtikçe artan ziyaretçi sayısıyla bölgenin turizm potansiyelini ortaya koyuyor.

 

Eskişehir’in ilçesi Sivrihisar, tarihin derin izlerini taşıyan eşsiz bir coğrafyada yer alıyor. Birçok medeniyetin izlerini barındıran bu topraklar, adeta geçmişin sayfalarını aralıyor. 800 yıl öncesine dayanan tarihiyle Sivrihisar Ulu Cami, Eskişehir’in ilk dünya mirası olması hasebiyle ilçenin gurur kaynaklarından biri olarak öne çıkıyor.

 

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü de ilçenin zengin tarihini koruma ve yaşatma vizyonuyla dikkat çekiyor. Sivrihisar’da restorasyon ve sokak sağlıklaştırma çalışmaları, Tarihi Saat Kulesi ve Seyir Terası, Nasreddin Hoca Kültür Evi, Türkiye’nin ilk uygulamalı kilim müzesi olan Sivrihisar Kilim Müzesi, Kurtuluş Müzesi Zaimağa Konağı gibi tarihi ve kültürel turizm mekanları, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Gün geçtikçe artan ziyaretçi sayısı, Sivrihisar’ın turizm potansiyelini açıkça ortaya koyuyor.

IHA

Sivrihisar bölge turizminde büyük rol oynuyor