Tire’de Cumhuriyetin 100. yılı kutlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında Tire’de Cumhuriyetin 100. yılı kutlandı.  Tören saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve günün anlamını belirten bir konuşma ile başlandı. Kutlamalara Tire Kaymakamı Vural Karagül, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Başkan Yardımcısı Sefa Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Canpolat, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Okay Cansu, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, ve birçok vatandaş katıldı.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Tire Kaymakamı  Vural Karagül ve Tire Belediye Başkanı  Salih Atakan Duran’ın Hükümet Konağında gerçekleşen tebrikat töreninde protokolün tebriklerini kabul etmesi ile başladı. Tebriklerin kabulünün ardından program Tire Gölet Meydanında devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşma, İlçe Kaymakamı  Vural Karagül tarafından yapıldı. Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen Ortaokullar arası şiir ve Liseler arası kompozisyon yarışmasında birinci olan eser sahibi öğrenciler tarafından şiir ve kompozisyonların okunmasının ardından, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün koordine ettiği, yaklaşık 300 kişilik usta öğretici, kursiyer ve öğrencilerimizden oluşan final gösterisi gerçekleşti. Final gösterisinde “Kurtuluştan Kuruluşa” milli mücadele yıllarının dramatize ve tiyatral oyunu izleyicilerden büyük beğeni aldı. Cumhuriyetin 100. Yılı programı tören geçişi ile son buldu.

 

Kutlama programına İlçe Kaymakamı. Vural Karagül, Tire Belediye Başkanı  Salih Atakan Duran, Cumhuriyet Savcısı Burak Hazinedaroğlu, Kamu kurum ve kuruluşlarının amir ve müdürleri ile siyasi parti ilçe başkanları, meslek odaları, dernek başkanları ve temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Haber Merkezi

Tire’de Cumhuriyetin 100. yılı kutlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 Yorum

  1. 31 Mart 2024, 23:50

    Aby całkowicie rozwiać wątpliwości, możesz dowiedzieć się, czy twój mąż zdradza cię w prawdziwym życiu na kilka sposobów i ocenić, jakie masz konkretne dowody, zanim zaczniesz podejrzewać, że druga osoba zdradza. https://www.xtmove.com/pl/how-to-track-my-husband-phone-calls-and-texts-find-signs-of-husband-infidelity/