Tire’de muhtarlar günü coşkuyla kutlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

19 Ekim Muhtarlar Günü, bu yıl da Tire’de büyük bir coşkuyla karşılandı. Tören, Tire Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunumu ile başladı ve ardından saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve günün anlamını belirten bir konuşma ile devam etti. Törene, Tire Kaymakamı Vural Karagül, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Başkan Yardımcısı Sefa Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Canpolat, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Okay Cansu, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, mahalle muhtarları ve birçok vatandaş katıldı.

 

Karateke Mahalle Muhtarı Erkan Tutkaç, kürsüye çıkarak günün anlamına ilişkin bir konuşma yaptı.

 

“Muhtarlık kurumu, 19 Ekim’in Muhtarlar Günü olarak kabul edilmesini sağlayan 2015/11 sayılı başbakanlık genelgesi ile, bu kurumun tarihi bağlarını koruyarak gelecekteki vizyonunu belirlemek amacıyla çalışmalar yürüten bir müessese olarak önemini korumaktadır.

 

Biz muhtarlar, bulunduğumuz mahalle veya köyde devletin tüm kurumlarını temsil ederiz ve halk ile devlet arasında bir köprü görevi üstleniriz. Muhtarlar, çağdaş kamu yönetimi anlayışını benimseyerek, halkın yanında ve hizmetinde olmaya daima hazır bir şekilde, sevinçte ve hüzünde her zaman toplumun yanındadır. Muhtarlar, bir yandan milletimizin devlet kurumları ile ilişkilerinde arabuluculuk rolü oynarken, diğer yandan da katılımcılığın temel gereksinimlerinden biri olan Çağdaş kamu yönetimi anlayışını desteklemekte önemli bir rol üstlenirler.

 

Tüm muhtar arkadaşlarımız, mahallelerinde veya köylerinde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde olmaları için çaba harcarlar. Mahallelerinin sorunlarını öncelik sırasına göre çözüme kavuşturmak için ellerinden geleni yaparlar. Muhtarlar, mahallelerinde yaşayan herkesin ihtiyaçlarını ve eksikliklerini bilen kişilerdir.

 

Muhtarlar olarak, kendi adımıza değil temsil ettiğimiz mahalle sakinleri adına yetkili makamlara taşıdığımız sorunların çözümüne katkıda bulunduğumuz için kamu kurum ve kuruluşlarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Tüm muhtarlarımıza ve verdikleri hizmetler için şükranlarımızı sunarken, Muhtarlar Günü’nü içtenlikle kutluyor ve sevgi ve selamlarımızı iletiyoruz.”

 

Çelenk töreninin ardından, muhtarlar ve davetliler öğretmenevine geçerek çay eşliğinde sohbet ettiler.

Haber Merkezi

 

Tire’de muhtarlar günü coşkuyla kutlandı

Yorumlar kapalı.