OY VERDİK AMA O, BİZE ACIMADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emekli maaşına yapılan zam sonrası vatandaşlar tepki vermeye devam ediyor. Kirasını ödemekte zorluk çekenler, faturalarını ödeyemeyenler, pazara çıkamayanlar ve geçinmekte zorluk çeken emekli vatandaşlar isyan etmiş durumda. Bu durumdan mağdur olan bir emekli vatandaşımız “biz 10 bin lira kira veriyoruz. Hani bunun suyu, elektriği, faturası, pazar masrafı? Verdikleri emekli maaşı ancak kiramıza gidiyor. Bir kg tereyağı 200 lira olmuş, ne olacak bu insanların hali?” diyerek durumunu dile getirdi.
Oy verdik ama O, bize acımadı!
“Zam verse ne olur, vermese ne olur? O’nu baba diye kabul ettik, oyları verdik, topladık ama bize hiç acımadı. Bu maaşla, o geçinsin de görelim.”
Evine hiç et girmediğini, zar zor çocuklarına balık alabildiğini belirten emekli vatandaş “ hiçbir geleceğimiz yok, tarlaya çalışmaya gidersek karnımız doyuyor yoksa bu emekli maaşıyla geçinemiyoruz” ifadelerini kullandı.
Erzurumluyum, yıllardır biz Erdoğan’a oy veriyoruz pişman değilim ama bize bakmıyor!
“Vatandaşlar aç, yok yani, bir kg bir şey alamıyoruz. Çiftçi de haklı, benzini, gübresi her şey pahalı. Yeni zamlar geliyor, kıyamet kopacak zaten. Millet birbirini yiyecek”.

 

Sabriye Bedel

OY VERDİK AMA O, BİZE ACIMADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.