taksi

Sarı ulaşımda yoğunluk

Metro ve tramvay emekçileri İBB ile uzlaşamayarak greve çıktı. Metro ve tramvayı kullanan yolcular işe gitmek isterken isyan etti. Toplu taşımalara sığamayan diğer vatandaşlar ise taksilere akın etti.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demiryol-İş Sendikası emekçileri, 05.00 saati itibarıyla greve çıkma kararı aldı. Sabah saatlerinden başlayan grevle birçok vatandaş mağdur oldu. İBB’nin (İzmir Büyükşehir Belediyesi) Metro A.Ş. yetkilileri ile sendikalar arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin olumsuz sonuçlandığını belirtti. Buna sebep de metro ve tramvay hatları pazartesi sabahı itibarıyla durdu.

İBB, yolcuların mağdur olmaması için ESHOT araçlarının ve İZULAŞ ile otobüsleriyle seferleri devam ettireceğini belirterek TCDD ortaklığıyla işletilen İZBAN’da gerekli önlemlerin alındığını belirtti.

Çileyi vatandaş çekiyor

Durumdan habersiz vatandaşlar ise metroya akın ederken, geri dönmek zorunda kaldı. Metroların durması sebebiyle ulaşımın kilitlenmesiyle tüm yolcular ESHOT araçlarına yüklendi. Kapı aralarında sıkışanlar da oldu, işine yetişmek için saatlerini harcayanlar da oldu.

İZBAN’da yoğunluk isyan ettirdi

Metro ve tramvayın durmasıyla İZBAN’a yönelen vatandaşlar, isyan etti. Grevin sabah saatlerinde başlamasıyla haftanın il günü pazartesi işine yetişmeye çalışanlar, bölgede yoğunluk oluşturdu.

ESHOT’ta taşan taşımacılık

Metrodan dönen vatandaşlar, ESHOT’a akın etti. Araçlar taşacak derecede dolarak aktarma duraklarından ayrılıyor yine aynı doluluk oranında aktarma bölgesine geliyor.


Sarı ulaşım yoğunluğunda artış

İzmir’de yaşanan demiryolu grevi sebebiyle ulaşımda aksaklık yaşandı. ESHOT’a ve dolmuşlara yönelen vatandaşlar, araçların dolması taksilere de akın etti. Sabah saatlerinde işine yetişmek isterken toplu taşımanın dolması ve sıkışması konusunda yer bulamayan vatandaşlar taksilere akın etmesiyle sarı ulaşımda yoğunluk artmasına sebep oldu.

Haber Merkezi

Sarı ulaşımda yoğunluk

Yorumlar kapalı.