TÜBİTAK yapay zeka konferansı düzenlendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ödemiş Şehit Yasin Naci Ağaroğlu İmam Hatip Ortaokulunda, TÜBİTAK ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği kapsamında, “Yapay Zeka” konulu bilim söyleşileri düzenlendi. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünde Öğretim Üyesi Profesör Doktor Olcay AKAY tarafından, Ödemiş Şehit Yasin Naci Ağaroğlu İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda, konferans verildi. Ödemişli olan Profesör Doktor Olcay AKAY , kendi hemşehrilerine hitap etmekten, çok mutlu olduğunu belirtti.

Konferansta; şoförsüz araçların, insansız hava araçlarının, robotların gündemde olduğu, ameliyatlarda doktorların işlerini çok kolaylaştıran birçok tahlil ve sonuçlara en hızlı şekilde ulaşılması gibi birçok konulara değinildi.

Okul müdürü Ramazan GÖÇEN şunları söyledi: Okulumuz öğrencilerine günümüzün ilginç konularından Yapay Zeka konferansı verdik. Konferans öğrencilerimizin çok ilgisini çekti, soru cevaplı ve verimli geçti.

Hemşehrimiz Olcay Akay hocamıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Ödemişli değerli akademisyenlerimizi, düzenleyeceğimiz “Kariyer Meslek Günleri”nde görmek isteriz. Burada Ödemişliler adına çok sevineceğimizi de belirtmek isteriz.

Haber Merkezi

TÜBİTAK yapay zeka konferansı düzenlendi

Yorumlar kapalı.